Prosty sposób na hałasujące kołpaki

Czyli konkretne porady, fotorelacje, jak wykonać daną czynność (wymiana krzyżaka, żarówki itp)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Prosty sposób na hałasujące kołpaki

Post autor: DarioRec »

Jeżdżąc Syrenką po dziurawych nawierzchniach, czasami słyszałem postukiwania dekli na felgach. Z biegiem czasu obluzowanie kołpaki uszkodziły lakier
Obrazek

Obrazek

Zastanawiałem się czym odizolować te dwa metalowe elementy.

Skuteczna okazała się uszczelka (piankowa) o przekroju "P"

Obrazek

tniemy uszczelkę na odcinki o długości 17-18 cm (4 szt na kołpak) i przyklejamy na obrzeżu pozostawiając niezasłonięte otwory odpływowe

Obrazek

Obrazek

mimo iż uszczelka wygląda na "wysoką", dzięki temu że jest wykonana z pianki, po założeniu na felgę ugniata się i pozostaje niezauważalna izolując jednocześnie kołpak od polakierowanej felgi

Obrazek
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

mi to sie podoba ze najpierw slychac kopłaki a potem endenden :D.. u mnie graja niemilosiernie
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Do pewnego momentu też mi to nie przeszkadzło. Jednak ostatnio, omijając korki w drodze do pracy, jeżdżę skrótem i mam prawie 1km po kocich łbach (kostce granitowej) :/
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

tez mam ten sam problem w 105l dziś myślałem ze mi się piasta poluzowała ale był to latający kołpak
ODPOWIEDZ