Kultowe Auta PRL

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Na wielu forach krąży informacja, że wydłużenie KAP do 190 wydań jest już pewne, a wieść ta pochodzi od kogoś tam, kto był w DeA i się tak dowiedział. :helm Jak widać na razie to jest wiadomość na zasadzie "jedna baba drugiej babie", ale żeby i nasze forum nie było gorsze - także i tu tę póki co kompletnie niesprawdzoną informację (czy w tej sytuacji może raczej plotkę) - podaję. :)
Awatar użytkownika
Fiatowiec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 338
Rejestracja: 2010-12-27, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fiatowiec »

No i doszły do mnie atlasowskie ciężarówki. Myślę extra uzupełnienie Kap u. Tym bardziej, że świetnie wykonane. Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy Star a.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
125p 77,Almera 97,Civic 98,Uno 97,Lanos 99,126p 84,CC700 94, Palio 99, Swift 98
Awatar użytkownika
Janek125p
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 230
Rejestracja: 2009-11-12, 15:41
Lokalizacja: Zator
Kontakt:

Post autor: Janek125p »

Dea Zas Mnie z Tym Caro Zaskoczyło Kurde
Obrazek
Jak Sie Bawic ,To Sie Bawic Turbo Wstawic-Fiat 125p 2.0 Gtj Turbo Initial D
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Janek125p, znaczy co, nie spodziewałeś się że będzie i przegapiłeś?
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Jankowi chodzi chyba o policyjna wersje.
Pozdrawiam :-)

Motofan
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

TRABANT 1.1

Post autor: przemocha »

I jest nasz długo oczekiwany trabant 1.1
:smiech
Obrazek
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Wow!!

Nie dałem.sie nabrac i wy sie nie dajcie.nic nie ma na stronie przemocha klamie.
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

motofan500 pisze:Wow!!

Nie dałem.sie nabrac i wy sie nie dajcie.nic nie ma na stronie przemocha klamie.
A zrzut ekranu kłamie?
Ostatnio zmieniony 2015-03-21, 14:00 przez przemocha, łącznie zmieniany 1 raz.
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Pewnie, że nic na stronie nie ma. :) Zresztą Sroczka7 już ujawnił, że Trabant 1.1 będzie numerem 180 i będzie kończył kolekcję. Co zresztą już też jest (podobno) nieaktualne, bo jak pisałem parę postów wyżej ktoś tam powołując się na znajomości w DeA wyszperał, że ma być przedłużenie kolekcji do 190. Plotki się będą teraz krzyżować. :) Ja liczę na zaległe Skody. W końcu się dogadali z Abrexem! Niech więc korzystają ku naszej radości! :)

[ Dodano: 2015-03-25, 12:46 ]
Polonez Caro Radiowóz już kupiony i postawiony w gablocie obok swojego cywilnego brata. Model udany, choć jak widzę na innych forach do różnych kiosków poprzychodziły egzemplarze kuriozalnie wybrakowane - na przykład z brakiem białych pasów z przodu. Aż dziwne, że taka akurat wada wystąpiła, bo malowanie to przecież taśmociągiem leci.
Dla mnie ten model jest atrakcyjny z historycznego punktu widzenia w ten sam sposób, co Fiat 125p 4x4 - czyli z powodu tablic rejestracyjnych. :) Samochód z roku 1991, a więc już z czasów, kiedy była policja, a nie milicja (daty zmiany jednej formacji w drugą są w gazetce). Czyli malowany od początku w barwy policyjne, a nie przemalowywany z milicyjnych. A tablice rejestracyjne zaczynają się jak za komuny, od liter MO. :) Tak właśnie było. Choć Milicja Obywatelska już nie istniała, jeszcze jakiś czas nowe radiowozy rejestrowano na tablicach zaczynających się od MO. Taka była prawda tamtych czasów. :)
I jeszcze taka mała ciekawostka, związana z dzisiejszym modelem i kolekcją KAP - otóż jak głosi gazetka ostatnie Polonezy wycofano z policyjnej służby w czerwcu 2009, czyli w czasie, kiedy od kilku miesięcy w kioskach ukazywała się już kolekcja KAP. :P :helm
Awatar użytkownika
Janek125p
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 230
Rejestracja: 2009-11-12, 15:41
Lokalizacja: Zator
Kontakt:

Post autor: Janek125p »

Panowie doszły wam dzisz polski milicja do kiosków . bo moj nie dojechał :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie :klnie
Obrazek
Jak Sie Bawic ,To Sie Bawic Turbo Wstawic-Fiat 125p 2.0 Gtj Turbo Initial D
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Janek125p, pisz normalnie, bo nic nie da sie zrozumiec
Pozdrawiam :-)

Motofan
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

U mnie również zaparkowała Policja. Model oczywiście w nalocie z kleju szybkoschnącego. Miło powitać bardzo dobrze wykonany model Polskiego auta. W stosunku do cywilnego Caro wszystkie detale zostały zachowane,a nie tak jak to często bywa, że wszystko z innej parafii. Na minus muszę zaliczyć tylne reflektory, które miałem nadzieję, że zostaną poprawione a tu nic. Trudno przeboleję :) Model podkreślam bardzo fajny i choć miałem luźny stosunek do niego to jestem pozytywnie zaskoczony. Na Mercedesa z ostatniego wydania wciąż czekam :cry:
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

U mnie też już zawitał do kolekcji kolejny Polonez. Narazie nie wygląda aby coś w nim brakowało.
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Sroczka sie odezwal: Cześć !!

Przepraszam wszystkich Kolegów - chyba pierwszy raz moje informacje okazały się nieprawdziwe, ale w DEA bardzo szybko i dużo się zmienia. Po licznych rozmowach i badaniach rynku władze DEA doszły do wniosku o przedłużeniu serii KAP - teraz mato być 192 Tak więc pierwotne informacje o 200 modelach zaczynają przybierać realne kształty. W dalszym ciągu informacja o tym,że ostatnim numerem będzie Trabant 1.1 są aktualne. Pozdrawiam.
Na FAQ Kapu jest juz, ze kolekcja bedzie do 192 nr.
Pozdrawiam :-)

Motofan
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

http://www.kultoweauta.pl/faq.php Fakt. :) 192, bez wątpienia. :)
ODPOWIEDZ