ŻNIZKA W PZU POJAZDY ZABYTKOWE!!! ZMIANA???

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

No i moi drodzy, okazuje się że mi nie uwzględnili zniżki, w ubiegłym roku Wartburga 1.3 ubezpieczyłem za 197zł/rok a teraz proponują mi 549zł/rok.
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Lech »

PZU uwzględnia zniżki, mało tego jestem bardzo zaskoczony, że sami naliczyli mi zniżki, bez proszenia się i okazywania legitymacji. Jest jeden problem, a mianowicie taki, że polisa przesłana przez PZU nie uwzględnia dodatkowej opłaty za tzw. "ochronę zniżek" kosztuje ona w PZU 10,00 i chroni tak na wszelki wypadek, gdyż jeździmy od czasu do czasu, ale jeździmy dupowozami i nie wiadomo co się może stać. Ochronę taką dopisuje do polisy agent PZU.
Hurraa mam piękną 105L 1980
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam.

Koledzy jaki kryteria trzeba obecnie spełnić, aby móc korzystać z tej zniżki. Dalej jest tak, że auto powyżej 25 lat i przynależność do PZM-u? Powie ktoś jakie są mniej więcej koszta składki członkowskiej w takich klubach? Mam 2 Syreny do opłacenia, a w tym roku OC idzie mocno w gorę, tak więc chciałbym się temu tematowi lepiej przyjrzeć.
Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Składka członkowska 40 - 50 zł

Ja mam inne pytanie - na Syrenę przysłali mi blankiet do zapłaty OC ze zniżkami automobilklubu. Natomiast na komary nie przysłali nic....Co robić?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

isc do agenta?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

ale sranie w banie z tą zniżką, poszedłem do biura PZU, Pan Agent nic nie wie i nic nie może, kazał mi napisać pismo do centrali z prośbą o rekalkulacje składki, lojalnie mnie informując że sprawa może być nie rozpatrzona do czasu zakończenia obecnej polisy :evil:
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Lech »

Maciekb pisze:ale sranie w banie z tą zniżką, poszedłem do biura PZU, Pan Agent nic nie wie i nic nie może, kazał mi napisać pismo do centrali z prośbą o rekalkulacje składki, lojalnie mnie informując że sprawa może być nie rozpatrzona do czasu zakończenia obecnej polisy :evil:
Może nie spełniłeś po prostu wszystkich warunków. Poza członkostwem w automobilklubie, pojazd musi mieć minimum 25 lat czyli mieć cechy zabytku bądź "unikalności" (cokolwiek to znaczy). Poza tym wytłumaczenie Ci, że zniżki przysługują nie leży w interesie agenta, gdyż na tym nie zarabia. Dziwne, że tylu z nas ma zniżki i płaci, w zależności od miasta, od 68-92 złotych za Syrenę, a za auto z silnikiem 5 litrów 194,00. Ale oczywiście masz prawo obstawać przy swoim - czyli że my wszyscy zmyślamy :)
Hurraa mam piękną 105L 1980
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

kolego Lech nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, samochód z roku 1988 (policz sobie ile ma lat) i w ubiegłym roku zniżkę weterańską na niego miałem, gdybyś chociaż przeczytał tę stronę od początku to byś to wiedział
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
Lech
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 609
Rejestracja: 2008-06-06, 22:41
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Lech »

Maciekb pisze:kolego Lech nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, samochód z roku 1988 (policz sobie ile ma lat) i w ubiegłym roku zniżkę weterańską na niego miałem, gdybyś chociaż przeczytał tę stronę od początku to byś to wiedział
kolego Maciek - ja Cię nie obrażam a dzielę się swoimi doświadczeniami
heh lepiej milczeć niż dobrze podpowiadać i zostawić dla siebie to czego inni nie wiedzą
kolejny raz się przekonuję że mowa jest srebrem a milczenie złote, na szczęście jest kilku ludzi którzy wykorzystali nasze rady i uzyskali odpowiednie wysokości składek OC- i to jest budujące (w przeciwieństwie do Ciebie)
Hurraa mam piękną 105L 1980
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Maciekb pisze:ale sranie w banie z tą zniżką, poszedłem do biura PZU, Pan Agent nic nie wie i nic nie może, kazał mi napisać pismo do centrali z prośbą o rekalkulacje składk(...)
"Sranie w banie" to Ci uskutecznia ten konkretny agent. :devil3

Aby skorzystać z tej zniżki, o której mowa, pojazd musi mieć co najmniej 25 lat, a ty musisz być członkiem PZMotu (najczęsciej za pośrendictwem Automobilklubu, który jest cżłonkiem PZMotu) i w chwili zawierania polisy okazać ważną legitymację członkowską. Tylko i aż tyle.

No ale Twoja sprawa, czy większą wiarę dasz agentowi z pieczątka, czy jakimś piszącym z forum :piwo: Opcja tzrecia - możesz samodzielnie przeczytać przepsiy i regulaminy (żeby dowiedzieć się tego samego, co tu "podano na ławę" - no ale będzie bezpośrednio u źródła).

Za Tarpana 233 na tych zasadach mam OC w PZU za 176zł, za GAZA 69 coś około 260zł (Wlkp).
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

Ale to miałem właśnie na myśli, specjalnie poszedłem do głównego biura PZU w Kielcach, a tam spotykam niekompetentnego agenta który nie zna tematu zniżki i generalnie cała moja frustracja była pod adresem PZU, ja mam dwa samochody ubezpieczone na znizke "Pojazdy Zabytkowe" problem tkwi w odnowieniu tego ubezpieczenia na tych samych zasadach
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

zmień agenta albo jeżeli bardzo bardzo baaaaaaaardzo chcesz panu życie utrudnić..... zadzwoń przy nim na ogólna infolinie PZU wrzuć na głosno mówiący... i siedź przy nim i nie pozwól mu odejść.... jak posłucha 15 minut durnej melodyjki a jakis student na słuchawce wyliczy ze sie należy to powiesz panu ze kolejna 10 % (tyle on zarabia) zniżki nalezy sie za tą cenna nauk jakiej mu udzieliłeś

maciek ja nie rozumie.... ktoś ci powiedział "nie da sie" i ty sie od razu użalasz i płaczesz zamiast ruszyc tym co masz na szyi....
no kurde jak ja bym sie tak użalał nad sobą to.....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Jak już pisałem mnie sami przysłali.
Jeszcze mniej niż rok temu.

A agenci są niekompetentni niedoszkoleni niedouczeni.......
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

eMO 1966 pisze: Aby skorzystać z tej zniżki, o której mowa, pojazd musi mieć co najmniej 25 lat, a ty musisz być członkiem PZMotu
Nie jestem pewien, ale jeśli auto ma ponad 40 lat nie musisz być nawet w PZM-ocie
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

musi byc w PZMocie

jasno precyzuje to regulamin

a skoro tajny agent ubezpieczeniowy.... i tak dalej
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ