Kultowe Auta PRL

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Wracałem teraz ze spaceru z psem obok tego mojego zaprzyjaźnionego kiosku. Na wystawie spokojnie leży sobie Ikarus... A tu się okazuje, że w niektórych miastach był nie do zdobycia. Jakoś się dystrybucja nie popisała... :/
Awatar użytkownika
robert skubis
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2008-04-30, 12:45
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: robert skubis »

Do mnie dojechał wczoraj.Był tylko jeden.A Ładę kupiłem bez opony.Zauważyłem jak był już rozpakowany.Jak ją dorobić ?
ORMO
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

robert skubis, ja bym po prostu złożył reklamację.
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

robert skubis, jesli kupiles w kiosku - musisz sobie kupic jakiegos zlomka i wziac z.tamtego oponke a jak prenumerata to reklamacja.
rafal dajbor, zazdroszcze ci tego ze masz.u siebie ikara. Ja go na oczy nie widzialem. Ale.moze jutro sytuacja sie zmieni? Zobaczymy. :ok3
Pozdrawiam :-)

Motofan
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

A, no fakt, reklamacja to tylko wtedy, jeśli z wydawnictwa, prawda... :)
Sosik
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-02-03, 13:41
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Sosik »

Przestudiowałem dokładnie gazetkę o Ikarusie, gdzie napisano, że Ikarusy wycofano ze służby. W kalendarium: "2013 - Ostatnie Ikarusy w Polsce zostają wycofane ze służby" - Bzdura! Owszem, wycofano w Warszawie. Autobusy nie poszły jednak na złom tylko zakupiło je częstochowskie MPK (ku nieskrywanej "uciesze" pasażerów), gdzie dzielnie służą do dnia dzisiejszego, i przynajmniej jeszcze z rok posłużą. Mają je zastąpić gazowo-elektryczne hybrydy. W skład taboru częstochowskiego MPK wchodzą obecnie min. Ikarusy 280 (36 szt. z lat 1982-1997 - w czynnej służbie!!!), Ikarusy 415 (12 szt z 1995 r.) Ikarusy 412 (2 szt. z 1997 r.) oraz Ikarusy 435 (2 szt. z 1993 r.). Tak na marginesie, jest jeszcze 6 Jelczy M11 z lat 1985-1989. Dane ze strony: http://www.mpk.czest.pl/page/o-firmie/tabor W gazetce twierdzą, że obiekty muzealne a u nas - jak w PRL - mamy to na co dzień :devil3
Co do modelu to całkiem ładnie się prezentuje.
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Swoją drogą węgierscy kolekcjonerzy (u nich kolekcja ta nazywa się "Retroautok") mogą być w sumie niepocieszeni - u nas jest Ikarus, a u nich nie. Przynajmniej póki co nie.
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Wreszcie udalo sie nabyc ikarusa. Jedynym minusem.jest to ze to za kabina nie jest biale czy czarne tylko przezroczyste, a do wnetrza trudni.sie dostac. Czy wie ktos jak dostac sie do wnetrza?
Pozdrawiam :-)

Motofan
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Ja swojego nabyłem w czwartek. Był tylko jeden egzemplarz.
A co lepsze dotarły już do mnie Skoda i Nysa.
Pepto
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2014-01-01, 21:37
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Pepto »

Jeśli chodzi o "dostanie się " do wnętrza Ikarusa to trzeba delikatnie wysunąć zderzaki . Wystarczy jeden - w moim egzemplarzu przedni był sklejony z karoserią na amen. Po rozłożeniu okazało się , że osłona kabiny kierowcy jest połączona z podłogą i łatwo ją zdemontować do pomalowania. W moim modelu wnętrze dostanie odpowiednią kolrystycznie "tapicerkę" , pełny zestaw poręczy , tablic , a na zewnątrz felgi wybieleją :D
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Niezawodny Sroczka7 z "konkurencyjnego" forum zdradził jakie będzie najbliższe wydanie specjalne, które wyjdzie w lutym. Będzie to - cytuję - "Używany w Polsce tuż po wojnie - w Lublinie i Warszawie francuski trolejbus Vetra VRBh".
Jak więc widać DeA dalej idzie tropem Ikarusa, czyli wrzuca do wydań specjalnych niepolskie, ale służące w Polsce pojazdy komunikacji miejskiej.
Ale to jeszcze nie wszystko. Ktoś tam na tamtym forum narzeka, że znowu będzie to "badziew w skali 1/72" na co Kolega S7 odpisuje następującymi słowy: "No nie - dlaczego - przecież jak ktoś zbiera używane w Polsce autobusy w skali 1:72 to zaczyna mu się tworzyć bardzo ładna kolekcja. A jak się doda spodziewane jeszcze Star 52 i Autosan H9, to palce lizać!".
Tak więc widać, że DeA planuje w dalszej kolejności po trolejbusie wrzucić nam do wydań specjalnych Stara 52 oraz jakże długo oczekiwanego Autosana H9. :)
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Skoro trojele wchodzą do gry to pewnie możemy spodziewać się też Jelcza PR110UE :)
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

Autosan bedzie ale.jeszcze nie teraz. Tak samo jest z trabantem 1.1
Pozdrawiam :-)

Motofan
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Generalnie zauważyłem na różnych forach, że ten trolejbus wzbudził wiele emocji, zanim dane mu było pojawić się choćby na serwerze wydawnictwa. :) Pozwalam sobie wrzucić fotkę z zasobów warszawskiego ZTM-u (ZTM - Zarząd Transportu Miejskiego) przedstawiającą Vetrę na służbie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

rafal dajbor pisze:Generalnie zauważyłem na różnych forach, że ten trolejbus wzbudził wiele emocji, zanim dane mu było pojawić się choćby na serwerze wydawnictwa. :) Pozwalam sobie wrzucić fotkę z zasobów warszawskiego ZTM-u (ZTM - Zarząd Transportu Miejskiego) przedstawiającą Vetrę na służbie.
Jest na serwerach??
P.S. wszystkim forumowiczom zycze.wesolych spokojnych Swiat Bozego Narodzenia i wielu nowych, ciekawych modeli.w kap w 2015 i zdrowego, wesolego, spokojnego roku
ODPOWIEDZ