Pisownia - TYLNY/ TYLNI

Aby nudno tu nie było

Moderator: adameo2

mikiR20
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-09, 16:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikiR20 »

Drodzy Forumowicze. Myślę, ze zgodzicie się z płynącym z całej dyskusji przesłaniem: lepiej pisać poprawnie, niż błędnie i niechlujnie. Jednym wychodzi to lepiej, innym mniej dobrze. Ale chodzi o to, by się starać choć minimalnie, a nie tworzyć jakieś językowe potworki. Pewnie i współczesna edukacja nie jest bez winy, ale na nią nasz wpływ jest minimalny, a na to co sami piszemy, nieco większy....
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

mikiR20 pisze:Drodzy Forumowicze. Myślę, ze zgodzicie się z płynącym z całej dyskusji przesłaniem: lepiej pisać poprawnie, niż błędnie (...) Ale chodzi o to, by się starać choć minimalnie, a nie tworzyć jakieś językowe potworki. Pewnie i współczesna edukacja nie jest bez winy, ale na nią nasz wpływ jest minimalny, a na to co sami piszemy, nieco większy....
:::Lepiej bym tego nie podsumował :ok3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

jest wielu którzy zajmują się czepianie o pisownie a nikt od lat nie zrobi porządku zjedna ważna i podstawową kwestią która razi mnie od lat , czemu wszyscy nazywają przeguby syrenowskie "Homo kinetykami " jeśli nimi nie są a wręcz przeciwnie są ich przeciwieństwem bo są "nie homo kinetyczne" to jest straszny rażący błąd jeśli ktoś nie wie co to znaczy homo kinetyczne to niech pisze tylko przeguby ,
bo tak jak mnie uczył doktor od podwozi i nadwozi samochodowych ten sam który uczył mnie o przegubach , uczył nas żeby " wiedzieć co się mówi " a nie " mówić co się wie " bo to dwie odrębne rzeczy
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

syrena104bili pisze:czemu wszyscy nazywają przeguby syrenowskie "Homo kinetykami "
Glinka?
Przykład idzie z góry :devil3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Taka tradycyjna nazwa :devil3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

A może by tak zmienić formularz rejestracyjny i zastrzec warunek, że z forum mogą korzystać tylko osoby o wykształceniu technicznym? Uniknęłoby to nietechnicznych określeń "tak rażących w oczy" Oczywiście user taki musiałby w załączniku dodać kopię dyplomu potwierdzającego swoje kwalifikacje. Automatycznie ja nie przechodzę :F

Jak dla mnie jest to forum skupiające głównie entuzjastów Syrenkowych, ludzi z wielką pasją, a nie tylko i wyłącznie wykwalifikowanych techników. I myślę, że z tego względu warto nieraz przymknąć oko, a swoimi technicznymi zastrzeżeniami podzielić się w temacie o ustawieniu względem siebie przegubów, bo zdaje się, że temat nie został wyczerpany do końca.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Tutejszy temat prowadzi dyskusję o właściwej pisowni i nie wyraża rozważań czysto technicznych. Sugeruję także aby nie rozważać problemu jaki mają niektórzy forumowicze ... warto pisać poprawnie czy nie warto.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

młody94_105l pisze:A może by tak zmienić formularz rejestracyjny i zastrzec warunek, że z forum mogą korzystać tylko osoby o wykształceniu technicznym? Uniknęłoby to nietechnicznych określeń "tak rażących w oczy" Oczywiście user taki musiałby w załączniku dodać kopię dyplomu potwierdzającego swoje kwalifikacje. Automatycznie ja nie przechodzę :F

Jak dla mnie jest to forum skupiające głównie entuzjastów Syrenkowych, ludzi z wielką pasją, a nie tylko i wyłącznie wykwalifikowanych techników. I myślę, że z tego względu warto nieraz przymknąć oko, a swoimi technicznymi zastrzeżeniami podzielić się w temacie o ustawieniu względem siebie przegubów, bo zdaje się, że temat nie został wyczerpany do końca.
nie no panowie bez przesady , wiadomo ze nie każdy musi się na wszystkim znać , ale zamiast używać sprzecznych określeni lepiej napisać po prostu przegub a nie słownictwa technicznego które jest sprzeczne , wiem że może to nie temat do takich rozważani ale przymykam oko od 4 lat i chciałem to napisać , aby ktoś na to wreszcie zwrócił uwagę , ja nikogo nie neguje w żaden sposób za to ze zile na pisał tylko chce uświadomić
ODPOWIEDZ