Muzeum Otrębusy

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

I masz rację.
Ale tak samo rację mają Ci, których przedstawiciel komercyjnej telewizji zaprasza do udziału w programie / chce zrobić program z ich pojazdami i podchodzi do tego, jakby robił im wielką łaskę i przysługę, że pokaże ten samochód w TV :helm
I nie wnikając w to, czy to działanie Patryka, czy to działanie stacji TV, to i tak on firmuje swoją twarzą czcze obietnice, których deklaracja wypełnienia mija wraz z chwilą nakręcenia materiału.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

michalalex pisze:Mimo wszystko mogliby pozakładać jakieś folie pod spód, żeby nie stały na trawie, oczywiście z wierzchu też okryć, poustawiać auta na jakiś pieńkach, zakonserwować zużytym olejem. To naprawdę kosztuje tyle co nic, a uchroniłoby wiele cennych egzemplarzy przed całkowitym zgniciem w krzakach. A najlepiej jakby porobili tunele, takie jak na pomidory, to chyba też nie przekraczałoby ich budżetu.
folie na auto stojące na dworze ? to sie nie uda ! wilgoć wejdzie chocbyś nie wiem jak foliował a wyjść nie wyjdzie bo nie będzie dostepu powietrza
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Maciekb, wiadomo, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale taka prowizorka jak ktoś nie ma kasy. Folia zawsze ochroni, woda spłynie po wierzchu, a nie będzie strumieniami wpadała do środka. Takie wraki jak oni trzymają ze zbutwiałymi uszczelkami są całkowicie nieszczelne. Nawet mały deszcze powoduje, że w środku jest pełno wody, która tam jest cały czas. To samo trawa, jeżeli od spodu przerastają chwasty, a nawet drzewa, jak w Warszawie, to wilgoć się tam utrzymuje nawet w suche dni, jakby stały na jakiejś folii, albo gumie zawsze by stanowiło to jakąś ochronę.
Syrena 104, Syrena Bosto
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

no gdybyś te folie czy gumy pozakładał w czasie wielotygodniowej suszy (takiej że nawet trawy zielonej nie ma) to sie zgodzę z Tobą ale inaczej to efekt będzie taki że uniemożliwisz odparowanie wody i osuszenie przez wiatr
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Żuczek pisze: o patryczku mam zdanie wyrobione i go niezmienie... bywam na imprezach na ktorych sie pojawia i widze jak sie zachowuje.... "patrzcie na mnie - bo przyjechal pan z telewizji" wszyscy jakos stooja razem gadaja przewanie jest fajnie troche sie posmieje glupio pogada ale pan gwiazda musi wjechac ostatni zrobic runke chonorową i stanąc tak zeby wszsyscy widzieli i mogli do niego leciec bo sam niepodejdzie...a otrębusy to jest syf brud smrod i malaria... kadilaki z silnikami od zuka.. czajka z wyrwana wycieraczką ktora lezy obok i flaki w kolach( jak juz neima na zalatanie to napompowac co jakis czas podczas sprzatania tez sie da... wogle co ja sie bede rozpisywal... moglbym jeszcze napisac jak chcial nakrecic jakis tam odcinek z naszymi wozami ale niedosc ze chcial je uzyczyc za free na iles tam czasu zdjeciowego costam byla mowa o zwrocie kosztow podrozy jego tu,paliwo oczywiscie nasze plus ze my mielismy zalatwic wszystkie zezwolenia na wjazd na rynek krakowski zatankowac auta zeby se mogl pojzdzic czyli wydac wuj kasy swojej zeby nagrac odcinek... a podkerslam to nie ja wyszedlem z propozycja nagrania odcinka... wiec szkoda słow.
Ostro napisane...
Nie podzielam zupełnie takiego zdania o Patryku którego osobiście znam. Myślę, że pomyliłeś programy, to nie jest Top Gear gdzie mają gigantyczny budżet. Cieszmy się, że jest program traktujący o tematyce zabytkowej motoryzacji. Inne stacje TV nie są zainteresowane taką tematyką. Sam program nie jest topowym w TVN.
Tak nawiasem czy zacinają Ci się klawisze czy palce plączą na klawiaturze?
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Generalnie osobiście lubie oglądć legędy PRL lubie jak Patryk opowiada, jest to dość ciekawe. Szkoda tylko że tych odcinków jest tak mało.

PS> Mateusz mowiłeś coś o jakiś zdjęciach, wstawił byś kilka :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

Mikrusiarz,

moze i ostro napisane... fakt. ale.. jesli ktos wychodzi z propozycja nakrecenia programu z udzialem naszych aut.to.. juz neimowie o jakimkolwiek wynagrodzeniu za udzial.. widomo uwazam ze by wypadalo, ( zwlaszcza ze auta naleza do "non profit" wiec wesprzec darowizna dowolna wypada. ale oczekiwanie ze auta zostana podstawione zatankowane ubespieczone itp itd i ze my zalatwimy zezwolenie na wjazd na plyte rynku w krakowie bo sobie tam akurat wymyslili program? moim zdaniem cos jest nie tak.. zresztapracowalem kilka ladnych pare lat w tej samej firmie co pan patryk... wiem mniej wiecej jak i co tam wyglada... Patryk M jest troche zadufany w sobie.. lub bardzo dobrze robi takie wrazenie.. w kazdym razie dla mnie nie jest to "rowny gosc" .. w kadym razie nie odbieram go jako czlowieka z ktorym mozna głupio pogadac czy isc na "pivo"..

tez wspolprowadze muzeum, tez mamy samochody... wiadomo ni e az tyle.. bo na dzien dziesiejszy 35... ( w tym sporo ciezarowych) i tez mamy auta ktore sa "rupieciami" ale chociaz stoja pod dachem i sa systematycznie doprowadzane do oryginalu.. i najwazneijesze te calkiem zdezelowane nie sa pokazywane.. a jesli juz kotos chce zobaczyc to napewno nie za oplatą.. ( pozatym wszystkie inne - i nietylko auta - sa pokazywane i "opowiadane" za co łaska" ... wiem ze to nie jest jego probkleem ze my takrobimy.. ale...

a co do pisania... mysle szybko i pisze w tedy kiedy mysle by mysl mi nie uciekła.. a ze neijestem wprawnym "maszynistą" to i sie zdazaja trafinia blędne w literki.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

żuku fajnie że macie takie muzeum, chętnie bym wstwił swoich kilka samochodów żeby ludzie mogli je podziwiać, bo mi już brakuje miejsca:( Np. w zamian za to że będą stały pod dachem....
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

muzeum szeroko pojmowanego ratownictwa.. ;) wiec co najwyzej słozbowe mozesz dac;) :helm było by do kompletu :ok3
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Robert22
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-01-28, 16:18
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Post autor: Robert22 »

Byłem tam dwa tygodnie temu i po zakupie biletu ukazuje mi się piękny junak za szklana gablota na który leci topniejacy śnieg :( nie lepszą sytuacjia jest z motocykli. Najbardziej zirytrowal mnie tekst na syrenie 100 WIĘKSZOŚĆ AUT KTÓRA TU TRAFIA JEST W TAKIM BĄDŹ GORSZYM STANIE, powinien to sprostować i dopisać że sam je do tego doprowadzą. Najlepszym przykładem są auta na parkingu bo już o starze i syrenie wrosniętych w ziemię nie wspomnę.
macio
-#Junior
-#Junior
Posty: 192
Rejestracja: 2006-12-18, 00:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: macio »

to jakieś małe i biedne to muzeum jak po wizycie zostały ci w pamięci tylko takie eksponaty. a wiecie co?! mam pomysła! a może byśmy wsparli to muzeum! skoro są niedoinwestowani a jak widać samorządy nie są zainteresowane wsparciem, to może byśmy zrobili jakąś zrzutę na namiocik dla któregoś z eksponatów? zamiast hejtować wydajmy po 10 zyla każdy, kupmy namiocik i wyślijmy im.
Robert22
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-01-28, 16:18
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Post autor: Robert22 »

MACIO zgadzam się z Tobą i chętnie się dorzuce na namiot dla SYRENY 100 może wtedy patrykowi zrobi się głupio :) gdyby część aut odsprzedał prawdziwym pasjonatom (za symboliczną kwotę) wtedy dużą część ikon odzyskała by swój blask
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

też chętnie zrobie ściepę dla syreny 100
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

a zapytam tak troche nie w temacie Mszczonowska 55B
05-830 Nadarzyn ‎ 43 m na W wystarczy wpisac 52.086505,20.80083 co to za miejsce miedzy grodziskiem i otrebusami tez nalezy do Pana Mikiciuka i całej swity ???
QBS
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2013-01-14, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: QBS »

o kurde niezły składzik :zdziwko
ODPOWIEDZ