Nowa Syrena z Kutna

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Nowa Syrena z Kutna

Post autor: Kain »

Jak w tytule.

Zastanawiające jest to dlaczego o tym projekcie było tak cicho do tej pory?
Prototyp już jeździ. http://www.youtube.com/watch?v=80HU42cV1RA

Garść informacji: http://pgkutno.pl/index.php/pgkutno/art ... rticle/250

ObrazekObrazek

Szkic koncepcyjny
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-19, 19:21 przez Kain, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
premapol
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2013-01-11, 22:05
Lokalizacja: OLKUSZ/BOGUCIN

Post autor: premapol »

Dużo ciekawsze niż meluzyna, ciekawe dlaczego nic nie było wiadomo do tej pory o tym projekcie?
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Zapewne dlatego że autor zamiast przelewać z próżnego w puste na necie zakasał rękawy i wziął się do roboty :ok3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

I o tto Lotto :devil3
Nie bic piany lecz robić.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

Podobno o projekcie jest głośno ale tylko wśród społeczności lokalnej Kutna, tam wszyscy o tym wiedzą od dawna.

Jeździ na legalnych tablicach... Przeszła homologację.
Mam nadzieję, że jej design nie jest ostateczny i ludzie z ASP pokażą swoją pracę z jak najlepszej strony.

Informacje są całkiem rzeczowe: http://pgkutno.pl/index.php/pgkutno/art ... rticle/250
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Na prawdę nie jest źle :ok3 Wszystkie kształty nawiązują do oryginału, nie to co Meluzyna. Nawet te podłużnice wyglądają znajomo, jak rama z prawdziwej Syreny. Bardzo fajny projekt. Mógłbym jeździć taką na co dzień.

Też mnie to zaskoczyło, że ktoś wziął się do roboty, a nie do gadania. Pomyśleć, że można ją spotkać na drodze...
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

AMZ- Kutno Sp.zo.o./PolfarmexS.A./ARRK S.A.– Prezentacja demonstratora, Konsorcjum posiada demonstrator technologii w poziome VI
PIMOT* – Homologacja w aspekcie nowej ustawy „Prawo o ruchu drogowym”
– Alternatywny napęd spalinowy w pojazdach osobowych
Politechnika Warszawska – „Nowoczesne zawieszenia samochodów” – prof. dr hab.Andrzej Reński;
„Nowoczesne spalinowe systemy napędowe” – doc. dr hab. Andrzej Wąsiewski;
„Symulacje komputerowe w modelowaniu dynamicznym pojazdów” – dr Jarosław Seńko;
Politechnika Wrocławska – „Zastosowanie symulacji numerycznych w poprawie bezpieczeństwa
pojazdów samochodowych” – dr Mariusz Ptak;
Politechnika Łódzka – „Koncepcja modernizacji płyty podłogowej do małego pojazdu osobowego" – dr inż. Stanisław Kaszuba;
Politechnika Poznańska – „Wytwarzanie poszyć zewnętrznych i wewnętrznych z nowoczesnych materiałów kompozytowych, „Wytwarzanie nowoczesnych konstrukcji nośnych”;
Invenco* – „Modelowanie i obliczenia konstrukcji nośnych i elementów rozpraszających energię w pojazdach”;
G3* – „Modelowanie powierzchni widocznych w klasie A”;
ASP – „Wzornictwo przemysłowe nadwozi pojazdów”.
Coś takiego od dawna chciałem przeczytać :ok3 ====same konkrety i JEŻDŻĄCY PROTOTYP wyglądający przy tym o niebo lepiej od wypocin pewnego apsztyfikanta zalewającego net swoimi żałosnymi przeróbkami Porsche w Fotoszopie...

Obrazek Obrazek

W tym przypadku nie mam żadnych wątpliwości ===to JEST unowocześniona Syrena pełnom gembom. Dach jak na mój gust trochę za bardzo kanciasty ale rozumiem, że auto jest ciągle dopracowywane.

Wielki szacun Panowie :piwo
michalalex pisze:podłużnice wyglądają znajomo
Ona ma ramę przestrzenną jak MB300SL ===to mi się podoba :D Nie to co jakieś samonośne ścierwo pospawane z wytłoczek.
Obrazek
Kain pisze:Predator
===Ilu Was jest tych Predatorów??? :devil3

P.S. Macie może jakieś rendery z tego konkursu na projekt nowej Syreny z 2006/07 roku? Interesuje mnie fotka tamtej niebieskiej a'la stoczwórki w metaliku.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Jak na mój gust to tak musi wygladac Syrena 106L
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Bardzo fajna i naprawdę fajnie wygląda jak już jeździ. (oczywiście musieli się znaleźć tacy co skomentowali że nie wszystkie światła działają). Ale faktycznie, mogli dać jakieś ekstra niskoprofilowe oponki z jakimiś fajnymi alufelgami :-) I te czarne paski na karoserii przy kołach tak dziwnie wyglądają. I tylne światła mogłyby być troszkę większe i na równo z błotnikiem. Ok trochę pomarudziłem, ale i tak wielki podziw za taką pracę, ale pewnie jeszcze sporo przy niej będą pracować. Ale jak już było powiedziane, w końcu ktoś kto przestał gadać i pokazywać tylko rendery, a zakasał rękawy i wziął się do roboty :-)
No i może tył bym jeszcze trochę poprawił... :-P
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

Gieroy, podoba mi się w niej przód
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

mogłaby się bardziej uśmiechać lub mieć neutralny wyraz "twarzy" dzisiaj wszystkie samochody są wku r Vione i wyglądają jakby chciały komuś zaYe baĆ. :fire

Obrazek

[ Dodano: 2014-01-15, 19:26 ]
jest na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Nowa-Syr ... 9777134922
Ostatnio zmieniony 2015-03-21, 19:46 przez Kain, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

looo - dlamnie bomba!! jestem zdacydowanie na tak!! jak zobaczylem nowa syrena mialem juz karykature przed oczyma.. ale.- pozytywne zaskoczenie!! jezdzilbym ;) :grinser
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Panowie jutro dzwonię do tej firmy w sprawie tej syreny w odniesieniu do innego tematu, jak dowiem się czegoś na jej temat to napiszę
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

jak dla mnie dobra robota ..... wreszcie ktoś zrobił coś samem , z nawiązaniem do starej syreny ale owoczesny wóz a nie tylko niszczenie , dobrych syren i robienie z nich ..uj wie czego
QBS
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2013-01-14, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: QBS »

Wszystko fajnie, ale jak zwykle wykonanie odbiega od projektu - wizualizacji, pewnie jak to uwarunkowały to podzespoły z innych aut dostępne na rynku. Jak dla mnie stylistycznie jest źle, a chyba głownie o to chodzi, żeby to przypominało ładne sympatyczne autko, bo mechanika nie ma chwilowo tu znaczenia, bo to jakiś lanos zapewne na razie. Tył jest jeszcze jak cie mogę, jednak przód i dach to karykatura i ta linia bocznych okien nie bardzo. Ale idea i sam fakt, że powstała jest ogromnym sukcesem. Będę kibicował mocno, aby projekt nabrał rozpędu i osiągnął finalnie pożądany kształt.
ODPOWIEDZ