Szpachlowanie na gołą blache??

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
meches
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2012-02-07, 19:48
Lokalizacja: Płock

Szpachlowanie na gołą blache??

Post autor: meches »

Witam -potrzebuje porady jak kłasć szpachle.
Wszystkie elementy karoseryjne obczyściłem do gołej blachy i tam gdzie mam małe wgniotki szpachlować na gołą blache czy najpierw zapodkładować podkładem reaktywnym nastepnie akrylowym i dopiero na to szpachlowac.
Jeżeli szpachlowac na podklad akrylowy to co potem jak przy docieraniu poprzecieram dwa podkłady do blachy.
meches
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

jak masz kolego oczyszczone do gołej blachy to nakładasz podkład epoxydowy i na to szpachlujesz.Na miejsca szpachlowane (po wyszlifowaniu) znowu wpylasz epoxydowy a na to wszystko kładziesz podkład akrylowy i na koniec lakier.I daję ci gwarancję na lata że nic się nie będzie działo.
Połączenie podkładu akrylowego i reaktywnego nie może być szpachlowane bo szpachel jest materiałem twardym a te podkłady są miękkie i później szpachla może pękać, a do tego ciągnie wszystko wodę
meches
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2012-02-07, 19:48
Lokalizacja: Płock

Szpachlowanie na gołą blache??

Post autor: meches »

To również brałem pod uwagę , myślalem ze p.reaktywny bardziej wchodzi w reakcje z rdzą.
Ale może masz racje i tak zrobię.Tylko po podkladzie epoksydowym podobno dlugo trzeba czekać aż dobrze odparuje przed nałożeniem szpachli słyszałeś coś może o tym??
meches
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

24 godziny wystarczy :grinser
adam104
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2011-10-08, 19:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adam104 »

Troche puźno ale sie odezwe, jak przeczytasz instrukcje na podkladzie epoksydowym to pisze jak byk : nie szpachlowac bezposrenio na niego! ja daje epoksydowy, potem akryl, szpachla i jeszcze raz akryl pod lakier
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Od lat szpachluję bezpośrednio na reaktywny, Nauczyli mnie tego w blacharni (serwisowej) Forda, w której dają gwarancję na wykonane roboty. Nic się nie dzieje. Więc robię tak: Blacha, reaktywny, akrylowy, lakier.
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

ja od dawna klade reaktywny ,akrylowy ,szpachel ,epoksyd, akrylowy i lakier.. a nawet na epoksyd odrazu lakier(akryl)..sie zdazylo i zawsze jest na lata...
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Po reaktywnym można śmiało szpachlować a po wyszpachlowaniu akrylowy... i tak wkółko :grinser

Żuczek, co z tym uchwytem...?? :>
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

no czy tak smialo to niewiem..;p niepowinno sie..

aa uchwyt.. kurde niedaleko mam a zawsze mi jakos nie pdrodze ;p;)
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
kora1313
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-27, 22:44
Lokalizacja: Łuków

Post autor: kora1313 »

kolego na wytrawke nie mozna szpachlowac pamietaj a z epoxydem maja racje to dobry towar a najlepiej szpachla na gola blache potem wytrawka cienko na szpachle potem podklad akryl i na to bezbarwny nie straci koloru a pieknie wyglada ja tak zrobilem na przetarcia mozesz psiknac sprejem na przetarcia
ODPOWIEDZ