lusterka Galmot

Zapytania i porady techniczne
mw
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2009-11-04, 22:11
Lokalizacja: śląskie

lusterka Galmot

Post autor: mw »

Czy ma ktoś z was mądry sposób na rozgięcie rantów lusterka Galmot .
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

Sam się zastanawiałem bo czasem takie lusterka są na alegro, ale według mnie to cięzka sprawa aby przywrócić do stanu oryginalnego. Ja odpuszczam, lepiej poszukać z plastikowa osłoną, zawsze w ciepłej wodzie łatwo wyciągniesz.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

===Bierzesz pan sróbokręt [wkrętak płaski] i lecim z tym koksem kawałek po kawałeczku.

Później można dokupić arkusz tamtego plastikowego lustra [na tzw. wkłady lusterek], dociąć i przymocować odpowiednio przyciętą uszczelką/rynienką od lusterka np. Żuka.

Pytanie tylko czy rozchodzi się o lusterko ze szkłem płaskim czy wypukłym jak u Glinki???
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Strasznie prostackie i nieprofesjonalne podeście.

Jeśli uszkodzone jest lustro, należy je wytłuc delikatnie. Jest osadzone na gumowej uszczelce w kształcie litery U lub na płaskim kawałku gumy (zależnie od modelu). Lusterko tłuczemy (7 lat nieszczęścia) i z nienaruszoną "ramą" idziemy do szklarza który od ręki docina potrzebny element i albo szkło wkleja albo wciska w przypadku gumy w kształcie U. W Kaliszu za płaskie lustro zapłaciłem 9zł, za sferyczne 20zł. Na samym lusterku nikt nie dopatrzy się żadnych śladów ingerencji.

Radzenie, żeby sobie odginać wkrętakiem jest skrajnie głupie i chyba każdy wie, że tak można - tylko że równie dobrze można nakleić szkło na taśmę lub w ogóle, lusterko trzymać ręką, będzie spełniać swoją funkcję.

Trza naprawiać- nie psuć, a na pewno nie pisać jeśli się nie robiło.

To samo tyczy się ramek liczników - ale to wymaga już narzędzi (wykonałem takie) i nie chcę zdradzać ich konstrukcji, napiszę jedynie że opierają się o rolkę i element stożkowy.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
mw
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2009-11-04, 22:11
Lokalizacja: śląskie

Post autor: mw »

Widzisz PONY i za takie profesjonalne podejście ,które widzę w Twoich postach masz u mnie wielki szacunek . Śrubokrętem można tylko popsuć . Ja użyłem otwieracza do konserw , bardzo delikatnie i powoli dało radę .
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Autor dopomina się o SUBTELNOŚĆ uwag i ich sublimację oraz delikatną rzeczowość.
Niestety, kolego , to już od 1945 roku nie jest możliwe.
Odkąd wywalono hrabiny ze dworów i pałaców.
Odkąd geny Boryny i Jaguśki stały się normą.
Głębia czyichś wypowiedzi zależy od głębi DNA w jego komórkach.
A obecnie są to zwykle komórki kartofli.
PONY007 pisze:Strasznie prostackie i nieprofesjonalne podeście.
===W tym miejscu zawiodę wszystkich, którzy oczekiwali ciętej riposty ===jak przystało na chama i prostaka, potomka Jagny i Boryny. W końcu Forum nie służy albo przynajmniej z założenia nie powinno służyć wzajemnemu obrzucaniu się błotem.
PONY007 pisze:Radzenie, żeby sobie odginać wkrętakiem jest skrajnie głupie i chyba każdy wie, że tak można - tylko że równie dobrze można nakleić szkło na taśmę lub w ogóle, lusterko trzymać ręką, będzie spełniać swoją funkcję.
===Kol. "PONY" ===Zgoda, rozbieranie lusterka przy pomcy śróbokręta jest nieprofesjonalne ---dlatego cieszę się, że moja wypowiedź sprowokowała cię do opisania jak to zrobić zgodnie ze sztuką. Jeżeli chodzi o sprawy techniczne nie masz sobie równych ---nie chwalę cię po prostu stwierdzam fakt :helm
PONY007 pisze:Trza naprawiać- nie psuć, a na pewno nie pisać jeśli się nie robiło.
===Czy wy Pony naprawdę sądzicie, że ja nigdy nie rozbierałem lusterka??? W czasach kiedy Syren i Fiatów było na złomach na pęczki??? Nieco gorzej było później z ich poprawnym złożeniem ale to już temat na oddzielną dyskusję :D

Pozdrawiam :piwo:
Ostatnio zmieniony 2013-01-04, 21:15 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Nie wiem jak jest z Galmotami, ale ja miałem w Skodzie 105 lusterko w którym wystarczyło wyciągnąć uszczelkę i szkiełko samo wypadało. Później dociąłem diamentem nowe szkiełko z lustra łazienkowego, założyłem uszczelkę i było jak nowe.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

a co z lustrem gdzie osadzone jest w stalowej ramce tak jak w tym z aukcji?
http://allegro.pl/lusterko-jak-galmot-w ... tabsAnchor
Tylko mnie nie przebijajcie, bo mam zamiar je kupić :lol:
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

Podobnie jak w galmocie - trzeba stłuc i wkleić nowe szkło. Powodzenia w licytacji.
Obrazy samochodów na zamówienie.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

hrumek pisze:a co z lustrem gdzie osadzone jest w stalowej ramce tak jak w tym z aukcji?
http://allegro.pl/lusterko-jak-galmot-w ... tabsAnchor
Tylko mnie nie przebijajcie, bo mam zamiar je kupić :lol:
====Jak na galmota wygląda dosyć nietypowo :???: Masz pewność, że to nie jakiś import??? Te lusterka w Syrenach miały nieco krótszy trzonek poza tym nie były błyszczące.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

Bo to nie jest Galmot. Nawet w aukcji jest napisane: "Lusterko jak galmot".

Przede wszystkim galmot jest sygnowany z tyłu, i tak jak zauważyłeś ma inne ramię.
Obrazy samochodów na zamówienie.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

hrumek, to już wiem kto mnie przebił :klnie chciałem sobie to lusterko kupić, ale trudno, powalczę o inne
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

Michalex te lusterko z aukcji nie pasuje przecież do Syrenki, a raczej do Warszawy. Niemniej licytuj, mnie na nim nie zależy.
Do syrenki jeśli nie oryginał,to raczej widzę takie jakie mam w swoim Fiaciku, które notabene też kupiłem na alledrogo i wcale nie drogo. O niebo lepsze i w razie czego szybka łatwa do wymiany

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

To lusterko co pokazujesz też jest fajne, ale akurat długo takich nie widziałem. Ważne, żeby było okrągłe, albo zaokrąglone do Syreny. Bo prostokątne jakoś nie pasuje do syrenich kształtów. Mam na oku jedno okrągłe, ale bym je musiał na błotniku zamocować tak jak w filmie "Kochajmy Syrenki". Marzą mi się dwa galmoty, ale to wydatek około 500 zł jeżeli są w idealnym stanie.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

A mnie się udało upolować jednego idealnego galmota okrągłego za 30zł... czeka na 104
ODPOWIEDZ