TAPICERKA SYRENY 104

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
Awatar użytkownika
John Lok
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 77
Rejestracja: 2005-12-20, 16:23
Lokalizacja: Komorów/ k. Warszawy

tapicerka 104

Post autor: John Lok »

Kolego, nie daj się namówić przez kolegów na zrobienie innej tapicerki niż materiałowej w swojej 104 (fotele + kanapa). Masz do wyboru trzy kolory: czerwony i niebieski i chyba szary, ale głowy nie dam. Ja próbuję dobrać niebieski materiał i jest problem, ponieważ niebieski materiał jest przewleczony czarną nitką. Zatem trzeba szukać ciemniejszego odcienia niebieskiego (nawet podchodzący pod granat). Do wypełnień w siedzeniach i kanapie (niebieski wstawki) można dobrać niebieski skay. Natomiast boczki drzwiowe raczej zrobione są z cienkiego tworzywa. Nie rozbierałem bo mam OK, ale też nie jest to skay - oprócz kieszeni w tych że boaczkach.
Pozdr.
Janek
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

odgrzeje trochę temat bo nagłówek odpowiedni a nie chce śmiecić forum nowymi postami. Mianowicie chodzi o pytanie w kwestii gumowych pasów pod siedziskiem foteli w 104 u mnie sparciały i jeden już strzelił w związku z tym tyłek się zapada :) czy ktoś z was dorabiał coś takiego? jak tak to skąd pozyskać gumę ?
Awatar użytkownika
Dejwid104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-02-21, 15:34
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Dejwid104 »

W moim przypadku te gumy albo sparciały i się na maxa wyrobiły lub już wcześniej się pozrywały i strasznie się człowiek zapadał więc aby nie podarła się oryginalna tapicerka którą posiadam (a wiadomo że jak nie ma tych gum to strasznie się zapada i naciąga cała) i nie mając dostępu i możliwości szybkiego nabycia oryginalnych gum lub dorobienia (a chciałem jeździć ) na stelaż pod tapicerką wkładałem taki pasek zrobiony z materiału ..taka przeplotka często używany np do pasków na ramie w różnego rodzaju torbach ,można taki pasek kupić w różnych szerokościach .
Efekt moim zdaniem rewelacyjny siedzi się twardo ..jak w nowych wozach :> nie zapada się tak człowiek.Po dwóch latach eksploatacji podnosząc siedzenia widzę że te pasy się trochę wyciągnęły ale i tak jest ok wiec polecam taki sposób . :ok3
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

dejwid czyli współczesna uboga wersja pasa parcianego
Awatar użytkownika
Dejwid104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-02-21, 15:34
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Dejwid104 »

no taki pas ... przeplatany co jest najczęściej czarny tylko teraz to jest z syntetyków i nawet pasy do holowania są z tego robione wiec zerwać się nie zerwie ...a dupa tylko z czasem to wyciągnie ale daje radę
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Słyszałem, że można zastosować paski gumowe do mocowania bagażu na dachu, takie z haczykami.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

U mnie tapicer dorobił kilka pasów parcianych. I jest cacy.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Tapicer co robił moje fotele dorabiał z czegoś takie gumy i wygląda jak oryginał. Zastosował tylko oryginalne haczyki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

A jak "nie", to sobie weź i zrób te pasy z szerszej, odpowiednio napiętej dętki do roweru. Jakoś tam się ją da umocować.
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ja będe robił to z pasów szerokich, nie wiem od czego one są, ale mocne i sztywne z enie wiem, gwoździa nie idzie przełożyć ręką ;]
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

zzr2320 pisze:A jak "nie", to sobie weź i zrób te pasy z szerszej, odpowiednio napiętej dętki do roweru. Jakoś tam się ją da umocować.
==Tapicerkę w Skarpecie robi się samemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok3 Akurat w tym przypadku zamiast dętki rowerowej można też pod dupsko podłożyć kawałek płyty paździeżowej + małą poduszkę od tapczanu albo pozyskać materiał [pasy gumowe, gąbkę] z innych starych wozów na złomie.
Na boczki drzwi bierzemy dyktę np. tylną "tekturową" ściankę od mebli, wiercimy dziury [na korbkę opuszczania szyb] i wyklejamy skają :faja
To ma jeździć a nie wyglądać!!!!!!!!!
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ