rejestracja na nowo z ,,ZGLOSZENIE DO REJESTRU,,

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
vagmania
Posty: 13
Rejestracja: 2010-09-16, 22:14
Lokalizacja: z nikad

rejestracja na nowo z ,,ZGLOSZENIE DO REJESTRU,,

Post autor: vagmania »

...mam pytanie posiadam tzw,,zgloszenie do rejestru,, tyle ze widnie tam wpis wazne do 1972 roku i teraz moje pytanie czy jest mozliwosc na normalne zarejesrtowanie pojazdu??
bardzo prosze o odp
Awatar użytkownika
waja
-#Junior
-#Junior
Posty: 198
Rejestracja: 2005-10-25, 09:36
Lokalizacja: Inowroclaw

Post autor: waja »

dowód rejestracyjny ma obciety róg???czy chodzi o inny dokument???
Panther-Sachs 1938
WFM M06 1960
WSK M06 1970 plus przyczepka ciągniona Niewiadów
AVO Simson 1956
Simson SR2 1957
Iż 49 1949
Pannonia TLF 250 plus kosz boczny Duna 1962
Suzuki GS 650 GL 1981
Java babetta 1973
Komar sztywniak
Syrena 105 1975
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

waja pisze:dowód rejestracyjny ma obciety róg???czy chodzi o inny dokument???
::::Chodzi prawdopodobnie o motorower.

Dobrze mówię???

==Kiedyś jeszcze w latach 70 wydawane były na nie tzw. Zgłoszenia do rejestru [w powiatowej radzie narodowej] zamiast dowodów.

==Teraz pozostaje pytanie czy "pojazd" [gdyż autor tego wątku nie sprecyzował o jaki "pojazd" chodzi] został oficjalnie WYREJESTROWANY z obciętym rożkiem jak wspomniał przedmówca czy po prostu rejestracja nie została odnowiona po 72 roku.

Najlepiej jak wpadnie pan Kierownik to rozwieje wszelkie wątpliwości ale najprawdopodobniej tak na 80%:

==w pierwszym przypadku [z obciętym rożkiem] jest możliwa rejestracja na zabytkowy poprzez rzeczoznawcę PZM;

==w drugim przypadku należałoby zrobić przegląd i wystąpić o nowy dowód rejestracyjny.

Tak czy tak pojazd ma ukończone 40 lat a więc jest to weteran szos.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
vagmania
Posty: 13
Rejestracja: 2010-09-16, 22:14
Lokalizacja: z nikad

Post autor: vagmania »

dziekuje za odpowiedz co do dowodu jest caly nie jest przekreslony ani nie ma obcietego rogu tylko wlasnie jest ten napis ze wazny do 1972 roku chodzi mi o to czy zarejestruje na biale tablice

....tak chodzi o motorower :)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

vagmania pisze:dziekuje za odpowiedz co do dowodu jest caly nie jest przekreslony ani nie ma obcietego rogu tylko wlasnie jest ten napis ze wazny do 1972 roku chodzi mi o to czy zarejestruje na biale tablice

....tak chodzi o motorower :)
===Nie ma problemu :wink:

W pierwszej kolejności musisz zrobić przegląd czyli w przypadku motoroweru chodzi o zgodność numerów z dowodu z numerami na ramie i pojazd ubezpieczyć.

===Do tego potrzebna będzie jednak umowa kupna-sprzedaży przenosząca na Ciebie własność. W tym celu potrzebna jest tzw. ciągłość umów jednym słowem wszystkich kolejnych właścicieli po tym który jest w dowodzie.
Żuczek pisze:z tym ze jesli syrena nigdy nie byla w cepiku a poprzedni wlasciciele jej nie zarejestrowalii nigdzie nie poszli z tymi umowami, to teoretycznie niema ich w zadnych danych. wiec umowa z "gosciem z dowodu" powinna zalatwic sprawe
Teraz znowu mamy dwa wyjścia [żeby nie było tak łatwo]:

==Właściciel [ten z dowodu] nie żyje lub nie można go odnaleźć. W takim przypadku oczywiście nie chcemy spisywać umowy "na ducha" bo facet może nieżyć od 20 lat a umowę "spisał" 20-go grudnia 2012 :x I wtedy będzie sodoma i gomora, Andżelika wśród piratów :klnie

==Jeżeli właściciel żyje -spisać z nim umowę i natychmiast ubezpieczyć!!!!!!!!! OC MUSISZ bowiem mieć wykupione od dnia spisania umowy.

Sprawdź jeszcze to:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=15818

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=15965

Obrazek
Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

oc niemusi miec:)
nie w tym przypadku:) pojazd jest z przed 72 roku wiec ma powyzej 40 lat a co o takich mowi ustawa o ubezpieczeniach obowiazkowych??


kolego jak bedziesz miał ciagłosc umow to nie ma zadnego problemu z przerejestrowaniem:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

KIEROWCA, i motonita, macie rację. Obecnie rejestrowałem swojego Ogara i miałem od poprzedniego właściciela umowę i zgłoszenie do rejestracji (dowodów wtedy nie było). Zrobiłem to tego przegląd i zarejestrowałem bez problemu na białe tablice.
Ubezpieczenie chcieli tylko do wglądu jak odbierałem dowód stały.
ODPOWIEDZ