cylinderek tylnego koła

(rama, zawieszenia, koła)
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Jeżeli cylinderki są za duże to pomaga zamontowanie bębnów od Żuka - można jeszcze kupić po sklepach. Przód i tył są takie same.
Trzeba wziąc jeszcze pod uwagę, że Syrena nie ma korektora sily hamowania i zwięszenie średnicy tylnych cylinderów powoduje większą siłę hamowania kół tylnych, a wtedy trzeba uważać, bo przy hamowaniu na łuku może zarzucić!
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Koledzy macie problemy a do mnie nikt nie pisze.Co do cylinderków niestety zamiennika nie ma i dobrze bo syrena to szczególne auto.Trzeba pokombinowac to coś się wysmyczy ale zmiana tarcz i bębnów podnosi dodatkowo koszt naprawy a z hamowaniem niewiadomo ale przecież syrena to auto dla samobójców podobno :smiech

Tak więc po co robic coś dodatkowo jak i tak niemoże przyniesc oczekiwanego rezultatu.Pozdrawiam
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

za klika dni będę miał gumki do cylinderków tylnych będzie można je regenerować
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

kapti2 pisze:Co do cylinderków niestety zamiennika nie ma
Są! przednie pasują od Uaza.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Paweł 105L
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 235
Rejestracja: 2007-05-13, 23:26
Lokalizacja: Śląsk/Będzin

Post autor: Paweł 105L »

anabol pisze:
kapti2 pisze:Co do cylinderków niestety zamiennika nie ma
Są! przednie pasują od Uaza.
kolega nie pyta o przednich lecz jak wiekszośc ma problemu z tylnymi.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

no ale są zamieniniki... a co do tylnych to u mnie są OK. wiecznie miałem problem z przednimi wymieniałem kilka razy bo "nowe ze starych zapasów ciekły" od Uaza pomogło.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

ee tam gadacie panowie,,,, ja bym zrobil tak

1- na tyl bebny przednie od syreny albo od zuka(sa ciezsze ale latwiej dostepne oczyswiscie) srednica taka sama jezeli nie toczone ale to sprawdzimy po przylozeniu szczeki jezeli dolega na calej pow to okej
2 jezeli nic nie zmienialismy to te bebny przednie z tyl sa lepsze; nie wichruja sie i nie owalizuja dlatego lepiej mozna ustawic na mimosrodach + ze tylne sa nie do dostania,,,,,ja tak mam,,,,,,,,,,,,,, kto tu przepraszam pieprzyl ze trzeba zakladac wszystko z przodu,,,,,,,,,,,,,,, ja pytam sie po co ???? szczeki tra na bebnie szerszym tam gdzie dolega i sila hamowania sie nie zmienia jest jak w oryginale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3- opcja z cylinderkami od uaza,,, proponuje tam z dolu przy tych srubach od szczek dac miedzy tarcze kotwiczna a szczeki jeszcze jedna podkladke ta owalna z tymi 2 otworami co jest po zewnetrzej co odsadzi troche szczeki i dostsosuje do tego co jest u gory przez minimlnie wiekszy cylinderek i wszystko gra

odnosnie gumek ,,, jak masz wzery na gladzi to rownie dobrze ta gumke mozesz sobie zalozy na ch..... bo i tak bedzie leciec po miesiacu temat przerabialem

ps smarujcie te cylinderki smarem do zaciskow albo towotem bo jak nie to gladz miedzy gumka zew a wew rdzewieje w 2 miechy i problem wraca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Ja smaruję smarem silikonowym, bo jest w miarę neutralny.
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Jack pisze:ps smarujcie te cylinderki smarem do zaciskow albo towotem
Smarem do zacisków lub smarem silikonowym, choć to chyba to samo. Żadnym ŁT, co niszczy gumę!
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

Moje sarny mają oryginalne cylinderki. Raz w roku przed sezonem rozbieram cylinderki, szlifuję wnętrze włókniną do matowania lakieru, to samo robię delikatnie z gumkami, składam na smar do cylinderków hamulcowych (silikonowy) i działa, nie ma wycieków a heble jak należy.
Panowie wy w większości byście chcieli aby tylko raz zrobić i już zapomnieć, a syrena... jak kobieta :grinser lubi jak się koło niej chodzi i pieści i dogląda.
No! zakasać rękawy i konserwować, przeglądać a nie tylko polerka lakieru piękna tapicerka itd to nie wszystko ładna sukienka

[ Dodano: 2012-05-06, 13:45 ]
dodam tylko że jeśli chodzi o cylinderki, to u mnie też powierzchnie nie są idealne i mają wżery
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
Sokrates
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-21, 15:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sokrates »

A jak jest z tymi Cylinderkami od żuka? Ja mam w Bosto z tyłu założone bębny szczęki i cylinderki przednie. Chciałem wymienić cylinderki na nowe od żuka i okazuje się że niby sa takie same a są jednak różnice. Rozstaw śrub mocujących jest o parę milimetrów większy, ale to nie jest jakiś duży problem, w cylinderkach które miałem zamontowane teraz tłoczki są schowane i szczęki wchodzą do środka , a w cylinderkach od żuka które oglądałem w sklepie tłoczki wystają bardziej , próbowałem wcisnąć je do środka ale wygląda na to ze nie da rady mocniej. i obawiam się ze jak je zamontuje to szczęki będą cały czas rozparte.
Dajcie proszę znać czy szukać innych cylinderków czy nie przejmować się tym.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ