Przycisk klaksonu

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Przycisk klaksonu

Post autor: KIEROWCA »

Witam po dosyć dłuższej przerwie i mam tutaj pewne pytanko do szpeców od Warszaw a mianowicie czy tamte przyciski klaksonu z logo FSO w Warszawach były od wewnątrz pokrywane taką siwo-niebieskawą farbą czy były przezroczyste jak w Syrenie???
Ostatnio natrafiłem na taki przycisk klaksonu (niestety jak się okazało pęknięty na dwie połówki T_T ) prawdopodobnie z żółtego ciężarowego GAZ'a- bardzo podobnego do ZIŁa tylko, że z pionowymi wycięciami w atrapie chłodnicy i po rozebraniu tamtego oto przycisku okazało się, że był od środka polakierowany- a więc jest to fabryczny klakson od Warszawy czy jakaś forma tjuninku??? Dodam tylko, ze tamten metalowy pierścień z zaginanymi blaszkami znajdował się w bardzo przyzwoitym stanie i żadna z blaszek nie odpadła przy odginaniu :faja
Qrde wrzuciłbym jakieś fotki tego GAZA i przycisku ale nie działa mi złącze USB, żeby zgrać zdjęcionka z aparatu.
Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2012-07-13, 14:17 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Maciekk
-#Junior
-#Junior
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-17, 09:45
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: Maciekk »

mam kilka przycisków od wawy. 2 wyjęte z aut wyglądają tak jakby tez miały malowany od spodu plastik z przetłoczeniem FSO. 2 pozostałe które kupiłem na allegro (nieużywane) tą szybkę mają przezroczystą a koloru nadaje plastik dolny.
jakub87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 34
Rejestracja: 2012-05-23, 10:14
Lokalizacja: Osówka - lubelskie

Post autor: jakub87 »

2 wyjęte z aut wyglądają tak jakby tez miały malowany od spodu plastik z przetłoczeniem FSO.
U mnie tak samo.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ja w Syrenie 104 mam przycisk malowany siwą farbą, nieprzeźroczysty. Dodam, że mam szarą tapicerkę. Zastanawiałem się czy kolor klaksonu zależał od koloru tapicerki albo lakieru, bo na allegro widziałem różne kolory. Nie wiedziałem, że klaksony w Syrenach są przeźroczyste, myślałem, że to taki bursztynowy kolor. Być może mój przycisk jest od Warszawy.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

michalalex pisze:Ja w Syrenie 104 mam przycisk malowany siwą farbą, nieprzeźroczysty. Dodam, że mam szarą tapicerkę. Zastanawiałem się czy kolor klaksonu zależał od koloru tapicerki albo lakieru, bo na allegro widziałem różne kolory. Nie wiedziałem, że klaksony w Syrenach są przeźroczyste, myślałem, że to taki bursztynowy kolor. Być może mój przycisk jest od Warszawy.
Chodziło mi o to, że przycisk nie został od środka pokryty farbą, kolor tego plastiku jest raczej taki żółtawy niemniej wciąż przezroczysty ale podkładka do której jest przymocowany za pomocą ramki jest czarna w miejsce białej stosowanej w Warszawach.
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Czyli mówisz, że w Syrenach przycisk był przeźroczysty, taki żółtawy, a podkładka czarna, a w Warszawach przycisk malowany od spodu siwo i podkładka biała? W takim razie czy ja mam po prostu podkładkę od Warszawy, czy w starszych modelach były takie same w Syrenie i w Warszawie? Chyba raczej to drugie, bo nie sądzę żeby specjalnie robili różne przyciski. Ale w tym temacie nie jestem znawcą.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

KIEROWCA pisze:Qrde wrzuciłbym jakieś fotki tego GAZA i przycisku ale nie działa mi złącze USB, żeby zgrać zdjęcionka z aparatu.
http://allegro.pl/gaz-nie-zil-w-cenie-z ... 62861.html ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Zawsze kolor przycisku był taki jak lakieru. Te przyciski są od środka lakierowane takim samym lakierem jak nadwozie.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Marek.K. pisze:
KIEROWCA pisze:Qrde wrzuciłbym jakieś fotki tego GAZA i przycisku ale nie działa mi złącze USB, żeby zgrać zdjęcionka z aparatu.
http://allegro.pl/gaz-nie-zil-w-cenie-z ... 62861.html ;)
Tak to ten :faja :piwo: :F :lol:
Tego drugiego z budą jak od Stara stonki już zabrali, znaczy się tylko ramę z karoserią a buda jeszcze przez jakiś czas stała- może znalazł się jakiś pasjonat a może zniknął w czeluści hutniczego pieca...
Tamten hwdp jeszcze stoi ale jest przecięty na pół zaraz za tylną osią.

---- Żeby dokładnie to uściślić to wiem, że przycisk ten na bank NIE pochodzi z tego Gaza bo znalazłem go na ziemii tuż obok szoferki a że stoi on na dawnej bazie STW a nie za płotem złomowiska to w weekendy gnojki dajął mu ostro czadu :devil3 [Patrz malowanie] Jeśli więc nie jest to przycisk z Gaz'a to dostał się on tam najprawdopodobniej z jakiejś Warszawy. To dlatego tamto malowanie robiło mi wodę z mózgu bo skoro ktoś przełożył sobie ten klakson z innego samochodu to równiedobrze mógł go też pomalować.

:::: Odnośnie przycisków klaksonu to w Warszawach a także Syrenach produkcjii FSO, czyli w modelach 104 w dół były lakierowane na białej podkładce, zaś w Syrenach produkcji FSM występują przyciski przezroczyste na podkładce czarnej.
Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

KIEROWCA, ale to chyba wszystko pod złom podlega, niedawno (przed gazami) był nawet zdezelowany Maluszek biały ST chyba pod cytrynki ;/
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Tak przedstawiał się opisywany powyżej Gaz w piątek 13-go... :F T_T

::::Małe sprostowanie z mojej strony ----otóż JEST to ten sam egzemplarz, który wcześniej miał budę tylko, że została ona odstawiona na bok. Poznaję to po napisach Za 1 euro;-)
Dzięki za link nadesłany przez Marka. Wcześniej wydawało mi się to logiczne, że skoro stały obok siebie dwa żółte Gazy z budą i bez a póżniej została tylko sama buda to tamten z podwoziem pod zabudowę został. Jak się okazuje stało się inaczej. Tamtego zabrali w całości a z tego zdjęli budę. Koleś na Allegro chciał za niego 3.000- masakra :/
Marek.K. pisze:KIEROWCA, ale to chyba wszystko pod złom podlega, niedawno (przed gazami) był nawet zdezelowany Maluszek biały ST chyba pod cytrynki ;/
:::: BYŁ do niedawna także spalony Star 25 i Trabant 601 przerobiony na pikapa 1.1 :/ Coś mi się wydaje, że Kolega doskonale wie o czym piszę... :piwo: Jak będę miał czas to postaram się zarzucić jakieś fotki bo to w sumie klimatyczny szrot.
To tak na marginesie.

Pozdro_4_all
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

KIEROWCA, spalonego stara 25 nie widziałem, ale trabanta przerobionego na pickapa tak.
pamiętasz tamte dwie cezetki ?
znajomy chciał kupić, ale zaczął coś skakać z ceną to sobie odpuścił, ze to niby nie on sprzedaje a syn itd itp
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ