Wasze dane z dowodu - Syrena Bosto

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomala
Posty: 28
Rejestracja: 2011-05-03, 11:07
Lokalizacja: Wrocław

Wasze dane z dowodu - Syrena Bosto

Post autor: Tomala »

Proszę o pomoc, na dniach będę wreszcie rejestrował swoją Syrenę 105 Bosto i przed przeglądem proszę Was o wpisanie wszystkich danych z dowodu rejestracyjego (masa całkowita, ładowność, miejsca, osobowy/ciężarowy itd). Przed przeglądem jest możliwość skorygowania błędów. Moja Syren Bosto jest z 1983 roku i ma wpisaną markę: FSO WARSZAWA SYRENA 105B Bosto -jest to bzdura prawda? Powinno być FSM?? Druga sprawa, mam wpisane samochód ciężarowy, a w polu liczba miejsc nie ma nic wpisanego... Jak jest u Was? Macie 5 miejsc (moja Syrena ma kanape z tyłu). Bardzo Was proszę o pomoc :) Pozdrawiam właścicieli Syren Bosto :piwo: :piwo: :piwo:
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Nie przeskoczysz sprawy FSO w dowodzie. Sporadyczne przypadki sie udawały. Tak jest ,ze jest FSO i koniec kropka. Moja 105L miała też FSO i nie szło tego odkręcić.

A liczba miejsc jak dla mnie to lepiej nie mieć nic wpisanego. Zawsze na pakę jeszcze dwóch kumpli i legal. He he
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Powinna mieć 5 miejsc, a z FSO tak już jest, zmienić tego nie zmienisz.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Zmieni albo na przeglądzie, albo u rzeczoznawcy. Najlepiej idź na przegląd do jakiegoś bardziej leciwego diagnosty.
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
Titanium
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2007-02-20, 18:26
Lokalizacja: ok.Warszawy(Kobyłka)

Post autor: Titanium »

Widze że koledzy mieli spore problemy ze zmianą nazwy z FSO na FSM, czyli ja miałem szczescie bo jak poszedłem przerejestrowywac syrene to też miałem FSO a syrene mam z 1980r, jednak tak byłem podekscytowany posiadaniem syreny ze przeoczyłem ten fakt i dopiero jak miałem odebrac dowód stały to rzuciło mi sie to w oczy i powiedziałem w wydziale komunikacji ze jest błąd w dowodzie bo powinno byc FSM a nie FSO, Pani stwierdziła że w "systemie" nie ma marki FSM Syrena, powiedziałem ze ich system jest lekko niedopracowany i niezgodny z rzeczywistościa, Pani poszła skonsultowac sie z jakims kierownikiem zajrzeli do jakiejś książeczki i stwierdzili że faktycznie powinno byc FSM w tym roczniku i bez problemu wysłała mi jeszcze raz wniosek o wystawienie drugiego dowodu stałego już z poprawionymi danymi. Teraz mam dokłądnie "FSM Bielsko Syrena 105L"
FSM Syrena 105L 1980r
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Titanium pisze:Widze że koledzy mieli spore problemy ze zmianą nazwy z FSO na FSM, czyli ja miałem szczescie bo jak poszedłem przerejestrowywac syrene to też miałem FSO a syrene mam z 1980r, jednak tak byłem podekscytowany posiadaniem syreny ze przeoczyłem ten fakt i dopiero jak miałem odebrac dowód stały to rzuciło mi sie to w oczy i powiedziałem w wydziale komunikacji ze jest błąd w dowodzie bo powinno byc FSM a nie FSO, Pani stwierdziła że w "systemie" nie ma marki FSM Syrena, powiedziałem ze ich system jest lekko niedopracowany i niezgodny z rzeczywistościa, Pani poszła skonsultowac sie z jakims kierownikiem zajrzeli do jakiejś książeczki i stwierdzili że faktycznie powinno byc FSM w tym roczniku i bez problemu wysłała mi jeszcze raz wniosek o wystawienie drugiego dowodu stałego już z poprawionymi danymi. Teraz mam dokłądnie "FSM Bielsko Syrena 105L"
Gratuluje farta. U mnie niestety w Wydziale Komunikacji BETON!!!!!
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

To nie Wydział Komunikacji danej Gminy jest uprawniony do zmiany a diagnosta na Stacji Kontroli Pojazdów (najlepiej okręgowej). To właśnie tam otrzymasz niezbędny dokument na podstawie którego zmienią Ci wpis w dowodzie. Przy takim papierku panienka z okienka w urzędzie nie ma nic do powiedzenia.
W jednym z moich aut tylko producent i numer podwozia się zgadzał. Reszta była wytworem wyobraźni i to chyba nie jednego człowieka. Auto popularne ale model rzadki. Z diagnostą weszliśmy na stronę internetową tego modelu zobaczył opis techniczny (sprawdził z książką) a następnie wystawił zaświadczenie i zaznaczył kilka zmian w tym poprawił numer nadwozia na podstawie tabliczki.
Z syreną było podobnie, choć błędów znacznie mniej. Wszystko poprawiłem podobnie.

Czytając te wpisy o problemach z błędami w dowodzie mam wrażenie, że nie rozmawiacie z ludźmi, ale od nich żądacie wprowadzenia zmian. To do niczego dobrego nigdy nie prowadzi.
Awatar użytkownika
Kaaamil
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-02-05, 21:11
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Kaaamil »

Marka: SYRENA
Typ, model: BOSTO
Rodzaj: CIĘŻ-OSOB
Rodzaj nadwozia: ZAMKNIĘTE
Przeznaczenie: ----
Masa Własna: 1050
Dop. ładowność: 450
Liczba miejsc: 5
Pojemność silnika: 842
Rodzaj paliwa: ETYLINA
Dop. masa całkowita: 1575
ODPOWIEDZ