Reanimacja 105L '83- czyli krok po kroku do "celu"

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
dan_gerous
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 86
Rejestracja: 2011-01-30, 12:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

Reanimacja 105L '83- czyli krok po kroku do "celu"

Post autor: dan_gerous »

Witam.
Jako że nastała nasza baaaardzo sroga zima :lol: nareszcie znalazł się czas na reanimacje syrenki:

Obrazek

Niby wydawało się że wystarczy usunąć zardzewiała podłoge po bokach i kawałki grodzi przy słupkach, ale jak naszła mnie chęć na wymiane całego tego kontownika wzmacniającego i przy jego usuwaniu zaczeło się toto sypać to trza było ciąć: :devil3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Progi są narazie przyłapane do wyznaczenia poziomu po bokach jak i szerokości podłogi, przed zespawaniem będą zdjęte i zabezpieczone na ile się da przed rdzą od środka.

Obrazek Obrazek Obrazek

Poza tym jeszcze będzie sporo zabawy z odbudową słupków...
Tak czy inaczej jak juz podłoga będzie trzymać sie budy zdejmę ją bez obawy że mi się to wszystko rozjedzie i będe mógł spokojnie zacząć łatać bagażnik jak i wstawiać wzmocnienia pod podłogą.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu pełen bagażnik "zdrowych" elementów: :grinser

Obrazek Obrazek

Wykorzystywana jest blacha 1mm ocynk, może dłużej wytrzyma...
Ostatnio zmieniony 2012-04-01, 16:48 przez dan_gerous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nitro
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2010-08-17, 22:27
Lokalizacja: Ożegów/ Bełchatów

Post autor: nitro »

Taka robota to mi się podoba... :piwo: wyeliminować rdzę by nie dawać jej się rozchodzić .. :ok3 pełen szacunek :piwo: w swojej drugiej Syrenie będe właśnie wymieniał te same elementy także , fotki jak najbardziej potrzebne. :devil3
Syrena 105L '77r & Syrena 105 '76r , Syrena 104 '72r , Syrena R20 '76r , Syrena Bosto '83r , Skoda 105 S '81r. / WSK 125x2, WSK 175x2, Ogar 200x2,Komar 2351, 126p '85r. 126p '88r. 126p '90r. 126p '92r. 126p '97r. 126p '99r. Niewiadów N126e. Zetor 3011.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

toc to nowe podwozie:)

szykuj szykuj w maju mamy zabytki w miescie
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Więcej fotek!!!! Co ja poradzę, ze uwielbiam takie roznegliżowane zdjęcia?
Robota bardzo mi się podoba - czysto i składnie. Gdzie doginałeś to wzmocnienie połączenia podłogi z grodzią?
OLO
-#Junior
-#Junior
Posty: 150
Rejestracja: 2011-11-17, 22:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: OLO »

Cyknij mi proszę fotke jak wygląda gniazdo w którym siedzi nagrzewnica - czyli widok spod deski bez nagrzewnicy.
adam104
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2011-10-08, 19:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adam104 »

Super sprawa, tez lubie dlubac w dlugie zimowe wieczory, ja moja bude sciaglem nawet bez uszczerpku na jej zdrowiu ale troche sie napocilem przy tym, jak zrobisz bude to za rame tez sie bierzesz?
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

Ooooo .... widzę że kolega też w ocynk poszedł.
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... ght=#98515
Podłoga w podobnym stanie jak w mojej ale do zrobienia 8) choć technika wymiany trochę inna. Gdyby nie dłubanina ze słupkami i nadkolami od strony kabiny to byla by już całkiem bułka z masłem nie ??
Powodzenia w odbudowie i uważaj podczas montażu szyn pod fotele bo nie są symetrycznie rozmieszczone , ja o tym zapomniałem :lol:
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
Awatar użytkownika
dan_gerous
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 86
Rejestracja: 2011-01-30, 12:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: dan_gerous »

Fotek ile jest tyle jest narazie, syrena stoi "pare" kilometrów od miejsca mojego zamieszkania wiec jak juz tam jestem i coś się uda zrobic to pstrykne fotki moze jakies jeszcze, :P no i miejsca mocowania nagrzewnicy też.
Co do gięcia tego wzmocnienia to zamówiłem w Zarzeczu koło Niska zwykłe miejsce jakieś gdzie robią okucia, kupować cały arkusz blachy 3mm nie ma sensu jak i pewnie giętarka tego by nie wytrzymała. Kątownik jest dłuższy o 10cm od oryginalnego i mam zamiar zawinąc go na koncach po te 5cm na słupki, a przynajmniej w miejsce gdzie powinny być. :helm
Co do nitowania to hmm nie pomyślał bym o tym nawet chodz ów remont prześledziłem grzecznie. 8) U mnie w sumie będzie to wyglądać bardzo podobnie bo we wzmocnieniach etc odwiercę otworki i szczepie do podłogi, tyle że może jeszcze dam pomiędzy elementy masę uszczelniającą.
No i rama bezapelacyjnie napewno będzie odnowiona...

[ Dodano: 2012-01-17, 21:11 ]
No to wrzucam pare aktualniejszych fotek...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2012-01-25, 22:10 ]
Prace powoli ale do przodu posuwają się dalej...

Zlokalizowane i zaatakowane 2 miejsca gdzie siedzi ruda

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widac słupki powoli "odrastają"

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nowa blacha pod kanape

Obrazek

Dalsze prace przy grodzi silnika

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

---->Zdjęcia w wyższej rozdzielczości<----
cyprys78
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 62
Rejestracja: 2010-03-12, 21:59
Lokalizacja: Górnica

Post autor: cyprys78 »

Na prawdę super robota, żadnej tandety, fajna relacja z remontu, oby tak dalej !!!!! Kiedy moja druga Sarenka tak będzie wyglądała?? Moja podobnie wygniła albo jeszcze bardziej - szkoda że mam brak czasu bo już bym siedział i ją reanimował.
Syrenka R20 i Syrenka 105
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

brak czasu jest jakiś zaraźliwy.... :F

piękna robota nie ma co :ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
dan_gerous
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 86
Rejestracja: 2011-01-30, 12:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: dan_gerous »

Jako że stan budy pozwala na jej zdjęcie z ramy a i wygodniej będzie to i owo w niej powymieniać jeszcze to myk myk i rama na wierzchu. :helm

Obrazek Obrazek Obrazek

Coś z tym tylnym resorem nie tak...? :>

Obrazek

tak tak jedno pióro popękane ale czy tylko to? :>


Obrazek

Policzyć pióra w jednym i drugim... :>

Obrazek

Ale to nie koniec... :grinser

Obrazek Obrazek

A na koniec jeszcze to. Już się pogubiłem, a może nie mam na zapas tylnego resora od syreny? Czyżby ten zamontowany to taki szczep z przednim? :shock:

Obrazek
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

to lubię! porządny remont bez drutowania i dziadowania, oby tak do końca.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Tyz prowda :devil3
Cieszy mnie konkretne podejście do tematu Remontu :ok3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
ToMuŚ
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 475
Rejestracja: 2009-04-14, 19:02
Lokalizacja: Zamość/Rzeszów

Post autor: ToMuŚ »

ładnie :D dopisuje Cię do "planu zwiedzania", jak się mi znowu uda zawitać u motonity w stalowej :)
...coś trzeba w życiu robić...
Awatar użytkownika
dan_gerous
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 86
Rejestracja: 2011-01-30, 12:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: dan_gerous »

Ostatnio prace nad Zochą trochę ruszyły a więc:

Prace nad przednią grodzią oraz nad słupkami zostały zakończone, a front robót przesunoł się w tylne peryferie karoserii.

Obrazek

Obrazek

Walka z nadkolami:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prace przy bagażniku:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jako że trwa akcja "Zero Tolerancji Dla Rdzy" ;) Najprawdopodobniej zostanie wymieniony kontownik i nie tylko pod tylną kanapą:

Obrazek

"Kraterowy" widok w bagażniku szczególnie wzdłuż wzmocnienia pod spodem, ale niema co panikować detektor młotkowy ukazuje wszelkie ubytki. :grinser
Obrazek

Widok na wypiaskowaną i zapodkładowaną ramę, 2x warstwa Cekor R- wcierana (pędzel) co zagwarantuje lepsze przyleganie farby do powierzchni jak i wymaganą dla trwałości grubość:

Obrazek Obrazek

Wycięte i zastąpione na nowe solidne uchwyty podnośnika, przynajmniej nie będe miał obaw że stare podkorodowane się oberwą i zniszczą progi. Pospawana tam i ówdzie rama tak dla solidności (np. mocowanie maglownicy...):

Obrazek Obrazek Obrazek

A i jako że potrzeba matką wynalazków skonstruowana na szybko nazwijmy umownie piaskarka. :grinser

Obrazek Obrazek

Na wypiaskowanie ramy poszlo jakieś 4-6 wiader piasku + 4 bezpieczniki, przykład mocowania bezpiecznika:
Obrazek

Kupa złomu ze zdemontowanego zawieszenia, po selekcji i przejrzeniu zapasów nastąpi selekcja do wypiaskowania. Puki co jako największy hardcore prac mogę nazwać odkręcanie, nie wycinanie! śrub mocujących tylne tarcze kotwiczne. :devil3 Obrazek
ODPOWIEDZ