kupiony Aro M461 Muscel

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

kupiony Aro M461 Muscel

Post autor: marek02 »

Witam kolegów, z których większość mnie kojarzy z forum, dziś chwalę się nowym zakupem, po części moim a w większości brata, a ponieważ on nie ma czasu na nic, więc temat na forum prowadzę ja.
Chwalimy się Aro M461 Muscel, nabytym od kolegi z forum, dziś pierwsze mycie podwozia, mały rozruch sprzętu i oględziny co trzeba ogarnąć przed Syreniadą, a potem i tak dokładna rozbiórka i remont całkowity przy najmniej takie plany :P

[ Dodano: 2012-03-17, 21:25 ]
dalsza część
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Plany planami a co z nich wyjdzie ? o_O Faktycznie auto wymaga zadbania i to sporego
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

tomuś czy ty wątpisz we mnie? syrena jednak jeździ i w miarę wygląda, a to trza będzie robić od zera i pewnie czasu trochę zejdzie ale da radę, i tak remont spadnie na mnie więc jakos sobie poradzę
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

m

Post autor: MaSa »

O moje auto :helm szkoda że trzeba było sprzedać ale takie życie.Ale znając Marka to opanuje gazika spokojnie.To auto to typowy przykład że na najprostszych patentach można jeździć :grinser
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Daj fotke ramy :devil3
Taki masyw ze szkoda gadać.
Rumiński Gazik :ok3
A tak na boczku:
To gdyby ktoś chciał to mam do niego błotniki przód , maske , gril, ramke szyby przód i fragment karoseri z ściana działową.
Uratowałem kiedys ze złomu.
Co prawda leży to u mnie w Mysłowicach ale dałem za to 50 zeta i za tyle oddam.
Gdyby co :
0509582049
motomania na luzie
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

CZESIO1958, to się chwali, bo wiem po sobie jak go miałem że trudno jakieś części zdobyć.mnie ratowało to że jak go brałem od poprzednika to jeszcze 2 kursy po części robiłem:)
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

nad częściami pomalutku będziemy myśleć, na razie wymiany wymagają pompa hamulcowa i pompa sprzęgła, wysprzęglik jest dobry, pompa wody cieknie, cylinderek w lewym przednim kole do wymiany i na pewno jeszcze trochę części się znajdzie, które trzeba będzie powymieniać
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

napisz co nie jest do wymiany => będzie krócej :devil2 :hihihihi: ale jestem :devil2
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

więc do wymiany na pewno nie będzie rama, blachy boczne czyli cała buda, błotniki przednie pewnie prościej i taniej będzie wymienić niż kleić te, prawdopodobnie będzie wywalona buda i założona plandeka, a reszta wyjdzie w trakcie rozbiórki i remontu :P
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

a jak silnik ? też do wymiany ? o_O
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

oj marudzisz tomuś, silnik jest na chodzie, trzeba tylko wymienić pompę wody i umyć go całego ale do wymiany nie jest, wylatuje z niego instalacja gazowa, wymienimy gaźnik i będzie latał na benzynie, silnik jest dobry i nawet kopa dosyć ma, wczoraj się zakopał koło domu, ale tak to jest jak się najpierw naleje wody a potem cofa pod górkę :klnie
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Jaki kolor przewidujesz po remoncie ?
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

a tego to już najstarsi indianie nie wiedzą, widać na ścianie grodziowej, że był kolor khaki, podobny do koloru mojej syreny, ale, że to nie ja jestem właścicielem pojazdu, nie mi o tym decydować
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

marek02, u poprzednika był taki ciemnoniebieski, ale na końcu już był w ciapki bo gość po prostu robił wstawki z blachy a później malował tym co miał po ręką.
tom2212, myślę że nie masz co wydziwiać :helm to auto wymaga dużo pracy, u mnie niestety ostatnio finanse nie pozwalały żeby go zrobić, a dotychczas jeździł bardzo rzadko, głównie zimą jak nie szło dupowozem jeździć.Poza tym musceli wcale tak dużo się nie zachowało w przeciwieństwie do gazów 69.

Generalnie ten egzemplarz ma bardzo ciekawą historię, bo w latach 80 i 90 poprzedni właściciel z głową nawet go sobie zrobił- oryginalna skrzynia biegów z rozdzieleniem na napędy połączona z silnikiem od Ursusa C-360 3P.Trochę głośno toto chodziło ale było kurczę silne:) Nawet w tej konfiguracji mój poprzednik był tym autem we Wiedniu(!). No ale później niestety można powiedzieć auto skończyło źle- właściciel zapoznał się z moim ojcem, który akurat kupił muscela z plandeką jak w oryginale i silnikiem benzynowym od wołgi i zapragnął silnika benzynowego- skończyło się na tym że auto porozbierał i tak sobie stało 2 lata w magazynie.Później udało nam się go odkupić- bo stwierdziliśmy że ma lepszą blacharkę od naszego-w sumie trochę żałowaliśmy- bo czas i kasę któryśmy z ojcem włożyli żeby to auto poskładać spowrotem do kupy żeby toto jakoś pracowało trzeba było włożyć w naszego starego muscela i mielibyśmy auto w pełni odrestaurowane w pełnym oryginale- a tutaj jedynie przykład typowego kombinowania za prl-u.Zakładał gość co miał pod ręką, żeby tylko zwiększyć funkcjonalność- np.zamek do drzwi kierowcy- normalny domowy zamek na klucz. wiele takich patentów jest w tym egzemplarzu, ale na szczęście wszystko można odwrocić do oryginału :helm
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

powiem wam, że jest cały czas myśl, żeby go zrobić na oryginał z plandeką, zostanie silnik z uaza tak jak jest, będzie skrzynia z uaza, prawdopodobnie będzie most od uaza, żeby to jakoś spiąć bez jakichś tam kombinacji, a reszta wyjdzie w praniu
ODPOWIEDZ