Pomoc przy rejestracji syreny

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
mmistrzadam
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2011-08-25, 00:00
Lokalizacja: Sioło

Pomoc przy rejestracji syreny

Post autor: mmistrzadam »

Mam pytanie odnośnie rejestracji syrenki.Przeglądałem poprzednie tematy, zorientowałem sie troche w temacie.
Nabyłem syrene bez dokumentacji(tzn brak dowodu i tablic) Sporządziłem umowę kupna sprzedaży z synem właściciela pojazdu. W dniu dzisiejszym zadzwoniłem do urzędu komunikacji z pytaniem o moją syrenkę, czy widnieje w ewidencji itd. Poinformowano mnie, że syrena została wycofana z ruchu w 1997r. a obecne przepisy nie pozwalają na ponowną rejestrację pojazdu, który jest jeszcze dwusuwem!! dodam ponadto, że należe pod inny wydział komunikacji niż ten z którym się kontaktowałem. Niezbyt wiem od czego mam rozpocząć proces rejestracji syreny!! Nie chcę zagubić historii tego egzemplarza i zależy mi na rejestracji z zachowaniem obecnej numeracji i rocznika.
Z góry dziekuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony 2011-10-13, 18:41 przez mmistrzadam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Kurcze odważny jesteś..
Nie, nie żeś tą umowę podpisał, ale że tak ofen to piszesz na ogólnodostępnym forum.. :(
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

mmistrzadam, tak gwoli ścisłości, podpisanie takiego papieru jest równoważne z fałszerstwem i pięknie podpada pod paragraf ;) więc lepiej takimi informacjami się nie dzielić ;)
Generalnie popełniłeś gafę, bo spisałeś umowę K-S na auto bez papierów generalnie niewiele o nim wiedząc (a co, gdyby okazało się, że aktualnie kto inny jest właścicielem?). No ale ok, powiedzmy, że częściowo Ci się udało - masz ciągłość umów, auto wycofane z ewidencji, sprawa stara więc i OC się martwić za bardzo nie musisz ;)
Pozostaje w tym momencie kwestia rejestracji. Teoretycznie mogą byćtu dwa problemy, bo powtórnemu wpisowi do ewidencji podlegają pojazdy wycofane przed 1997 roku. W tym przypadku trzeba by próbować wystosować pismo z proźbą o ponowną rejestrację, ALE... tu pojawia się problem w postaci silnika dwusuwowego (obecnie rejestracji nie podlegają m.in. samochody wyposażone w silnik dwusuwowy). Co śmieszniejsze - gdyby auto było nadal w ewidencji, przerejestrowałbyś je bezproblemowo.
W zasadzie jedynym ratunkiem w tym momencie jest rejestracja na żółte blachy, o ile pojazd nadaje się do wpisania do rejestru zabytków.
Awatar użytkownika
ostmar
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-05, 18:25
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: ostmar »

DizzyX pisze:W zasadzie jedynym ratunkiem w tym momencie jest rejestracja na żółte blachy
- niekoniecznie - może go zarejestrowac na białe blachy jako pojazd unikatowy. Robisz opinie rzeczoznawcy za ok. 300-400 zł ( na unikat a nie zabytek) i po robocie.
Warszawa M20 1957
Warszawa 223 1971
Syrena 105 1974
Syrena 105L 1981
mmistrzadam
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2011-08-25, 00:00
Lokalizacja: Sioło

Post autor: mmistrzadam »

Pochodzenie syreny było mi bardzo dobrze znane i właściciel pojazdu także. Teraz pozostaje tylko kwestia rozpoczęcia procesu rejestracyjnego.Syn nie wiedział czy zagubiono dowód od auta czy została skarpeta wyrejestrowana.
a odwaga podzielenia się takimi informacjami na forum? Myślę, że odważniejsi są ci, którzy oferują ,tzw papier w wiadomym celu i podają to do informacji niekoniecznie widniejąc ze swoim nazwiskiem w tym kwitku. To chyba tez podlega pod paragraf?
aha gdyby jeszcze pani przy okienku na rejestrację starego pojazdu spojrzała życzliwie to byłoby łatwiej.
pozdrawiam
drgorimoto
Posty: 9
Rejestracja: 2007-12-22, 19:00
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: drgorimoto »

czy cos daje rejestracja na pojazd unikatowy chodzi mi o znizki czy brak przeglądów??
SYRENA 105 I 104
drgorimoto81@tlen.pl
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

drgorimoto pisze:czy cos daje rejestracja na pojazd unikatowy chodzi mi o znizki czy brak przeglądów??
Na żółte blachy? Tak.

Przegląd jest wieczysty a z ubezpieczeniem zależy gdzie. Ja w PZU mam 120zł na cały rok włącznie z NW.
ODPOWIEDZ