internetowa książka do syreny

Czyli konkretne porady, fotorelacje, jak wykonać daną czynność (wymiana krzyżaka, żarówki itp)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

internetowa książka do syreny

Post autor: arturromarr »

Witam
Niektórzy z was pewnie widzieli elektroniczną książkę do junaka w internecie:
http://www.junak.riders.pl/BIBLO/SERV10/spist.htm
Bardzo mi się podoba takie coś i zastanawiam się czy dało by się to zrobić do Syreny na podstawie Glinki.
Przetworzenie trwało by na pewno długo, ale jakby zaangażowało się kilka osób to nie było by tak tragicznie. Można by robić rozdziałami jakimś programem do rozpoznawania tekstu.
Zastanawiam się jak wyglądają prawa autorskie czy ktoś je jeszcze posiada?
Ciekawe jak to było w przypadku tej e-książki do junaka.
k.kuczynski
Posty: 14
Rejestracja: 2011-04-21, 10:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: k.kuczynski »

Pomysł fajny i na pewno wielu by skorzystało ( nie każdy ma to szczęście posiadać książkę ). Chętnie pomogę, książkę mam , stronę też zrobię. Prośba do reszty forumowiczów jeśli się ktoś orientuje jak wyglądają prawa autorskie to niech się wypowie.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Można by się skontaktować z twórcami e-książki od Junaka jak to robili, może wypracowali jakiś sprawną metodę, może jakiś dobry program do rozpoznawania tekstu.
k.kuczynski
Posty: 14
Rejestracja: 2011-04-21, 10:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: k.kuczynski »

samo rozpoznawanie telstu to pryszcz. prawa autorskie sa chyba istotniejsze. :-)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Właśnie dla tego warto dowiedzieć się co wiedzą w sprawie ci co zrobili tak książkę Junaka.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Pamiętam sprzed kilku lat (może z pięć) wydrukowane w jakiejś gazecie oficjalne oświadczenie/przeprosiny za nielegalne rozpowszechnianie cyfrowej wersji książki Glinki o syrenie. Można się domyśleć, że ten kto zamieścił to ogłoszenie nie zrobił tego z własnej woli tylko był przymuszony - może przez sąd? Nie wiem czy oprócz opłaty za ogłoszenie musiał ponieść jakąś dodatkową karę.
Ano nie trzeba bylo dlugo szukac i juz odnalazlem to ogloszenie.
Najlepiej skontaktowac sie z kol. Dombskim - on z pewnoscia wie wszystko o prawach autorskich :grinser
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
syrena103
-#Junior
-#Junior
Posty: 142
Rejestracja: 2009-09-03, 00:59
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: syrena103 »

No tak ale on robił to w celu zarobkowym a tutaj nikt nie otrzymuje żadnych korzyści majątkowych.
k.kuczynski
Posty: 14
Rejestracja: 2011-04-21, 10:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: k.kuczynski »

Owszem nikt z nas ( tak zakładam ) nie wykorzysta elektronicznej wersji książki do celów zarobkowych. nie mniej jednak publicznie udostępnimy zawartość książki chronionej prawem autorskim.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Może trzeba by skontaktować się ze spadkobiercami.
Jest szansa że nie mieli by nic przeciwko skoro nikt by na tym nie zarabiał a oni chyba raczej nie planują wznowienia wydania i zarabiania na tej książce.

PS:
Swoją drogo to ciekawe jest zagadnienie praw autorskich , bo przecież nikt nie płaci chyba rodzinie Mickiewicza za wydanie "Dziadów"?
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Przeczytajcie sobie art. 116 to sie wam rozjaśni. Zabronione jest rozpowszechnianie bez uprawnień. To czy w celach zarobkowych czy nie, czy świadomie czy nie, to tylko wpływa na długość odsiadki - jest do wyboru: od roku do pięciu lat. :grinser
Kol. Dombski już chyba wyszedł bo to było ponad pięć lat temu.
Najśmieszniejsze jest to, że ja chyba właśnie od niego kupiłem ten dysk z Glinką :lol:
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

No to musisz odszukać stosowny artykuł za paserkę. :)
Ja mówiłem o uzyskanie zgody od spadkobierców na umieszczenie e-książki.
Na piśmie np. dla administratora strony.
O nie zarobkowym celu miałem na myśli, że dzięki temu może jest szansa na taką zgodę, w innym przypadku trzeba by się dzielić zyskami.
ODPOWIEDZ