Spełnienie marzeń - Syrena 105 Lux 1981 rok

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Spełnienie marzeń - Syrena 105 Lux 1981 rok

Post autor: Supermen »

No i wreszcie moje marzenie o posiadaniu Syreny się spełniło :majk
Po tylu latach poszukiwań zupełnie niespodziewanie natrafiłem na Syrenę 105L a z dniem wczorajszym stałem się jej posiadaczem. Zupełnie przypadkowo w sobotę w sklepie zajrzałem do lokalnej gazety bo w ogłoszeniach czasem pokazuje się coś ciekawego. Patrze pod "S" i oczom nie wierzę: "Sprzedam Syrenę 105 L". Zadzwoniłem pogadałem i z narzeczoną pojechałem. Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się że jest w rodzinie od początku, ma 17000km przebiegu i ogólnie jest w dobrej kondycji. Co mnie ucieszyło okazało się że jest to 38km od mojego miejsca zamieszkania. Pojechaliśmy zaciekawieni. Po dotarciu na miejsce otwarciu stodoły oczom moim ukazała się perełka. Auto wygląda jakby zatrzymał się czas. Środek pachnie nowością. Z resztą oceńcie sami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Historia jak z tradycyjnej opowieści o posiadaczu syrenki. Starszy pan ją kupił i jeździł tylko do kościoła. Po 5 latach z racji pogorszenia stanu zdrowia przekazał ją najstarszemu synowi który nie ma prawa jazdy na samochód, więc Syrenka przez resztę lat była co jakiś czas odpalana i ewentualnie wyprowadzana na podwórko. Miała tylko 2 wymiany oleju w swojej kadencji. Ludzie bardzo mili traktowali swoją Syrenkę jako pamiątkę. Aż tu przyszedł czas na sprzedaż z racji tego że po prostu stała.
Ogólnie to miałem duże szczęście że mi się trafiła. Gdyż łapę na niej chciał położyć pewien lokalny przedsiębiorca który chciał ją na reklamę dla firmy. Na szczęście zdecydowali się sprzedać ją mi z racji tego że widzieli we mnie pasjonata i że u mnie będzie jej lepiej :)
Wczoraj po nią byłem razem z moją 2 połową. Mam nadzieję że dobrze zrobiłem kupując ją.
Ostatnio zmieniony 2011-08-16, 22:09 przez Supermen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Supermen pisze: Miała tylko 2 wymiany oleju w swojej kadencji.
Chyba w skrzyni biegów :D

Gratulację wspaniałego nabytku :ok3 Syrenka zachowana w bardzo ładnym stanie :ok3 Wygląda prawie jak moja tylko ja swoją kupiłem z przebiegiem 4196km :D
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

marcin459 pisze:Wygląda prawie jak moja
Moja chyba niestety ma trochę więcej skaz na lakierze :/ Ogólnie mam dylemat czy da się ją zachować w oryginale czy czeka mnie lakierowanie.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Nie jest źle. Jak chcesz ją zachować w oryginale to niema najmniejszego problemu.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Ale po co lakierować. Wstydu nie ma! :) Gratuluję.
Aha, dzięki. Dzięki Tobie zauważyłem że mi tego pręta pod pedałem gazu brakuje :???:
:wink:
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Chciałbym żeby była jak najbardziej oryginalna. Na zdjęciach tego nie widać ale miejscami ma takie mniejsze czy większe oczka rudego. Jest to z wierzchu no ale w tym miejscu trzeba by jakoś uzupełnić farbę. Chciałbym dotrzeć do jakiegoś fachowca lakiernika który by nie nie poszedł na łatwiznę chcąc wszystko malować tylko by to umiał zregenerować.
Tu to trochę widać:
Obrazek

W brew pozorom trochę tego jest. Albo jestem przewrażliwiony. Najgorzej lewa strona wygląda. Jedną rzecz i tak będzie trzeba lakierować a mianowicie słupek na który się coś przewróciło i jest wgnieciony.
Z czego jestem bardzo zadowolony to podłoga jest cała.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Takie coś to samemu możesz zrobić trochę papieru ściernego, podkład i lekkie malowanie. Moja też nie jest idealna też ma małe odpryski przetarcia. Zostawiłem to wszystko dlatego że to ma swój urok i część historii mojej Syreny. Gdyby nie te otarcia na pewno nie miałbym jej teraz.
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Jak ją już odpalę porobię dokładne zdjęcia w świetle dziennym i dam do ocen co z nią zrobić. Najważniejsze jest teraz dla mnie żeby ją zakonserwować od spodu i we wszystkich newralgicznych miejscach no i żeby ją odpalić :ok3
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

pogratulować ... :ok3 a jednak można jeszcze spotkać ciekawe rodzynki :D , nielakieruj jej bo niema sensu szkoda w koszyty się ładować a jak to powiedział jeden ze znawców motoryzacji "orginałem jest się tylko raz " wiec niema co jej grzebać tylko drobne zaprawki polerka i jechane dalej :devil3
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Supermen pisze:Najważniejsze jest teraz dla mnie żeby ją zakonserwować od spodu i we wszystkich newralgicznych miejscach
Lej olej tylko nowy olej a najlepiej ją zakonserwujesz.
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

marcin459 pisze:Lej olej tylko nowy olej a najlepiej ją zakonserwujesz.
A o jakim oleju mowa? Myślałem że najlepiej takim czarnym "klajstrem" konserwować/
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tylko nie takim!!!!!!!!!!!!!!!! Taki olej posiada siarkę, najlepiej zwykły olej silnikowy (bez znaczenia jaki) pół na pół z benzyną i konserwujesz.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no no no no..... to ja numer ramy poprosze na PW
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

No to mam nadzieję, że kolega wybierze się 3 września do mnie na zlocik tak jak i reszta planuje, porozmawiaj z kolegą z człuchowa, moglibyście nawet razem wpaść, bo z tego co wiem, to pisał, że się wybiera :P
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

marek02 pisze:No to mam nadzieję, że kolega wybierze się 3 września do mnie na zlocik tak jak i reszta planuje, porozmawiaj z kolegą z człuchowa, moglibyście nawet razem wpaść, bo z tego co wiem, to pisał, że się wybiera :P
3 września to trochę za szybki termin żeby na kołach w trasę się nią wybrać. Ale z czasem na jakiś zlot zawitam :) Muszę porządnie przejrzeć forum żebym nic przy niej nie schrzanił.
Muszę się odezwać do kolegi z Człuchowa. Po sąsiedzku w końcu mamy ;)

EDIT:
Ogólnie mam dylemat od czego w niej zacząć. Chcę spróbować ją odpalić ale boję się czy się nic nie uszkodzi.
ODPOWIEDZ