Syrenka 105 L...

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
timki
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-31, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Syrenka 105 L...

Post autor: timki »

Witam,jestem, nowym użytkownikiem forum,sporo czytałem,ale wolę się upewnić...
Zamierzam kupić Syrenkę 105L z 1980 roku na chodzie,stan w miarę,z dowodem i umową,ale jest wyrejestrowana niestety..
Wiem,że auta ponad 25 letnie,nie produkowane już od 15 lat można znowu zarejestrować,ale czy na pewno jak kupię nie będzie z tym problemu?
Rejestracja na białe tablice oczywiście..
Kupuję i co?
-muszę do Urzędu Skarbowego?
-zrobić przegląd?
-opłacić OC?
to mnie martwi bo do przeglądu chciałbym ją podszykować,bo na pewno nie przejdzie..a to z pół roku się zejdzie..
Czy taka jest kolejność?
Chyba że prościej na żółte blachy,,,?

Proszę o pomoc,z góry dziękuję.
Trzeba lubić to co się kocha...
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Wiem,że auta ponad 25 letnie,nie produkowane już od 15 lat można znowu zarejestrować
a gdzie tak pisze??

do skarbowki tak przeglad narazie nie oc dopiero po zarejestrowaniu....

zeby zarejestrowac musisz zrobic expertyze kolekcionerska, poszezony przeglad i tyle
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
timki
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-31, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: timki »

Ok,dziękuję bardzo,mam jeszcze pytania,czy przegląd poszerzony,ekspertyza to będzie na żółte tablice tak?
Na białe raczej nie..?
Trzeba lubić to co się kocha...
kjan5
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-12, 10:37
Lokalizacja: wilków k/Mogielnica

Post autor: kjan5 »

mam wsk 125 z 1969r byla wyrejestrowana w 1988r miałem do niej tylko umowe kupna sprzedaży i odcinek ubezpieczenia na którym była pieczątka(w sumie nieczytelna) że moto jest wyrejestrowane i w okienku mi powiedziała babka że nie można i już :> ...to poprosiłem zeby mi dała odmowe na piśmie....ale nie chciała 8) to sobie podreptałem do kierownika wydziału... a on w kodeks poczytał i powiedział; przegląd i opinie rzeczonawcy że pojazd jest unikatowy(np. że jest odbudowany na orginał lub że ma orginalny stan-do uzgodnienia z rzeczoznawca koszt 250zł) itak mam moto na zwykłych białych blachach...
tak wiec zanim coś idziesz rejestrować nietypowego to musisz mieć ze sobą przepis i im go pokazać że można bo oni sie na prawie często nie znają albo im sie nie chce.... :piwo:
Syrenki da sie kochać;-)
ODPOWIEDZ