Rejestracja AUTA od SPADKOBIERCY

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Rejestracja AUTA od SPADKOBIERCY

Post autor: Kozak90 »

Mam możliwość nabycia Syrki z tym ,że jest ona na nieżyjącego dziadka a wnuczek jest współwłaścicielem. Jakie dokumenty potrzebuje do rejestracji gdy podpisze umowe z wnuczkiem?

Czy ktoś z forumowiczów rejestrował samochód kupiony od spadkobiercy właścicela? Jakie dokumenty są potrzebne? Czy WK robią problemy z taką rejestracją?
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

dowiedz się czy wnuczek nie musi założyć sprawy spadkowej w sądzie, z tego co wiem jako główny właściciel uważany jest ten kto jest wpisany jako pierwszy w dowodzie
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Niby jest decyzja sądowa i sprawa spadkowa się zakończyła, ale czy ja mam brać ten papier, czy ksero wystarczy czy tylko coś dopisać na umowie np. nr sprawy? Może ktoś się orientuje jak to zrobić należy?
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

podejrzewam, że czeka cię i tak wizyta w wydziale komunikacji i po prostu tam ci powiedzą
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

wystarczy ci ksero postanowienia sądu
ja tak miałem i załatwiłem bez kłopotu
zresztą teraz kupiłem felicię i mam taką samą sytuację
umowa z nowym właścicielem - postanowienie sądu(ksero) - i mi dali jeszcze ksero aktu zgonu = rejestracja w wydziale komunikacji :faja
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rejestracja AUTA od SPADKOBIERCY

Post autor: Mateusz »

Kozak90 pisze:Mam możliwość nabycia Syrki z tym ,że jest ona na nieżyjącego dziadka a wnuczek jest współwłaścicielem. Jakie dokumenty potrzebuje do rejestracji gdy podpisze umowe z wnuczkiem?

Czy ktoś z forumowiczów rejestrował samochód kupiony od spadkobiercy właścicela? Jakie dokumenty są potrzebne? Czy WK robią problemy z taką rejestracją?
W tym roku rejestrowałem takie auto.
Oprócz umowy KS, dowodu potrzebny jest oryginalny dokument zawiadamiający o spadku. O kserze nawet nie chcieli słyszeć, ale podejrzewam, że to głównie zależy od widzimisię urzędnika z WK.
CypekM
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2006-01-09, 12:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CypekM »

W Kielcach wymagają: dowodu rejestracyjnego, orzeczenia sądu w sprawie ustalenia własciciela syreny - odpis lub orginał (ksera nie przyjmują - oczywiście papier później oddają), umowy kupna sprzedarzy z właścicielami samochodu i / lub spadkobiercą, aktualne OC (można dostarczyć później w czasie odbierania nowego dowodu - ty dostaniesz tymczasowy na 2 tygodnie), przegląd techniczny jeśli w dowodzie nie ma aktualnego

[ Dodano: 2011-07-07, 15:57 ]
Jeszcze. Jeśli jesteś współwłaścicielem - dowodu osobistego drugiego właściciela oraz pisemnego upoważnienia do załatwiania spraw w jego imieniu. Oczywiście własny dowód również jest potrzebny.
ODPOWIEDZ