pomysł na zabezpieczenie spodu auta

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

pomysł na zabezpieczenie spodu auta

Post autor: Kaa »

wpadłem na dość niezwykły pomysł i zastanawiam się nad sensownośćią takiego rozwiązania

a mianowicie zastosowanie folii do konstrókcji oczek wodnych jako zabezpieczenia spodu auta (i nadkoli)

zbiornik z folii- najbardziej obecnie polecany sposób budowy zarówno małych jak i bardzo dużych basenów. Na rynku dostępne są następujące rodzaje folii basenowych: PVC (polichlorek winylu), PE (polietylen), EPDM (syntetyczny kauczuk), ECB (etyleno-kopolimer, łączenie kórego wymaga zgrzewania). Specjalna folia basenowa Gardena® posiada 10 letnią gwarancję!


http://www.obr.pl/izovil.php a tu specyfikacja jednej z takich folii

można by to z pomocą dmuchawy dopasować do odpowiednich kształtów (np nadkola )
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

taki patent wymyslili juz dawno - przoprzedni wlasciciel syreny i jej mechanik-obecnie moj tez od tego czego ja nie moge zrobic(zaplon i skrzynia) , mianowicie rozebrali syrene na czesci nastepnie kupili taka blache aluminiowa karbowana (kiedys zrobie zdjecie cos jak jan bezzebny tylko grubsza) i docinali ta blache smarowali smola albo jakims lepikiem i palnikiem podgrzewając nakladali to na karoserie mojej sarenki:) stad tez..0 rdzy:D ...prawie ocynk
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

hmm może by tak cały spód folią a punkty krytyczne dodatkowo blachą bo gdyby wanienką w coś zaryć to by się pod spód mogła wilgoć dostać i mikroklimacik by powstał w sam raz dla rudej coś takiego chroniło by sarenke nawet przed naszymi solniczkami które jak za komuny wyrabiają normy wysypu soli (nawet na suchy asfalt )
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
ODPOWIEDZ