Przeróbka uszczelek malucha do syreny

Czyli konkretne porady, fotorelacje, jak wykonać daną czynność (wymiana krzyżaka, żarówki itp)
ODPOWIEDZ
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Przeróbka uszczelek malucha do syreny

Post autor: marek02 »

Witam, tak jak już kiedyś pisałem, postarałem się przerobić uszczelki trójkątów od malucha, tak żeby zdały egzamin w syrenie. Śmiem twierdzić, że nawet się udało, załączam poglądowe zdjęcia i opis, w razie pytań chętnie podpowiem, powiem tylko, że uszczelek od malucha też szukałem 3 miesiące, chyba, że znajdzie ktoś używki w dobrym stanie :P

[ Dodano: 2011-05-29, 20:34 ]
ten okrągły narożnik trzeba wyciąć, dlatego potrzebne są dwa komplety tych uszczelek, narożnik ten zastępujemy dwoma odcinkami(górny i dolny) wyciętymi z drugiej uszczelki z najdłuższego boku

[ Dodano: 2011-05-29, 20:36 ]
trzeba także przenieść punkt obrotu szybki odnośnie punktu obrotu w uszczelce(wyciąć w uszczelce i przesunąć tak, żeby pasowało)

[ Dodano: 2011-05-29, 20:41 ]
po wklejeniu uszczelki we wszystkich kawałkach i przyciśnięciu jej szybką proponuję użyć nawet papieru toaletowego, żeby powypychać wszystkie szczeliny między szybką a uszczelką, inaczej klej wam nie złapie i będzie wisieć wszystko. zostawiamy tak na całą noc i rano jest oryginał. Polecam do tego klej Patex Fix, trzyma ładnie i robi się elastyczny po wyschnięciu :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Co w rodzinie (FSM) to nie zginie. :grinser Normalnie Syrenkowy Mc Majster :ok3
Ku drugiej młodości czyli reNOWAcja 105L 1979'
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=9245
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Super patent!
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

zdopingowało mnie to, że mimo znajomości z forum nie jeden chciał na mnie zarobić nawet 300 za nigdy nie montowaną uszczelkę, ale zauważcie, że guma się starzeje a mi udało się za 100 złotych kupić dwa komplety od malucha i to z 1994 bodajże roku jeśli dobrze pamiętam. Do tego doszło 32 złote za klej i trochę strachu przy pierwszym cięciu uszczelki bo też z nimi ciężko, ale udało się i jestem happy, no i 700 złotych mogę przeznaczyć na inne graty do syreny :majk
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

Potrzeba od zawsze była matką wynalazków.
Więcej takich odważnych pomysłów i na allegro chodliwym częściom cenki opadną. :ok3
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
blueage
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2010-06-17, 23:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: blueage »

Adam Słodowy zapewne byłby z Ciebie dumny :lol:
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Panowie spokojnie aż taki ze mnie as nie jest,zresztą już Paweł z Olesna pisał mi, że jego kolega tak robił, więc ja tylko pokombinowałem i dzielę się z Wami, bo wkurzają mnie handlarze na alledrogo z cenami z kosmosu za starą gumę :devil3
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Ja też tak będę robić :) Kolega Pyjterson też ma tak zrobione ;) Pozdrawiam
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
ODPOWIEDZ