to i ja sie pochwale

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

to i ja sie pochwale

Post autor: papieju »

jak w temacie - w aucie z napedem gazowym odkrecilm dawke gazu. wreszcie nie brakuje gazu pod stopa, ciekawe jak bedzie ze spalaniem i siwymi wlosami przy wyprzedzaniu...
Awatar użytkownika
Piotr Surma
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 265
Rejestracja: 2005-04-10, 20:32
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Piotr Surma »

tylko uważaj żeby CI czsem silnika nierozsadziło....w najlepszym wypadku to Ci moż euszczelke pod głowicą wygwizdać.... 8) 8)
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Przy zbyt dużej dawce będzie palił jak smok - jak ustawiłem kiedyś zbyt bogato poldka to 20 brał, normalnie do 13, a efekt w postaci przyrostu mocy był niewielki. być może miałeś po prostu ustawione zbyt ubogo i dlatego był słaby, poza tym ubogie ustawienie prowadzi do szybkiego wypalenia gniazd zaworów i samych zaworów - bardzo podnosi się temp. z dwojga złego dla silnika lepsza bogata mieszanka lpg.
nie bó się nic ci nie ma prawa wydmuchać, strzela w koklektor i może rozsadzić puszkę filtra powietrza jak jest zbyt wczesny zapłon, ale raczej nie przy bogatej mieszance jak zapłon ustawiony ok, bo wtedy to, co zostaje w fitlrze nie ma się od czego zapalić. a uszczelka pod głowicą to prędzej pójdzie przy ubogiej regulacji - też ze wzgl. na podwyższoną temp.

przepraszam za brak wielkich liter ale shift mi się zaciął :mrgreen:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ