Zwolennikom oryginalnych syren, wstęp wzbroniony.

Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

hehe kombinuj, ja na razie mam multum innej roboty zanim do silnika zajrzę, a jak wszystko pozałatwiam i może pogoda ciut odpuści to postaram się pochwalić nowym nabytkiem, w prawdzie z innej stajni ale ma wiek i elegancki stan, jest całkiem sprytny, praktyczny i zwinny. Może ktoś zgadnie :P
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Ale to już było:

Obrazek
www.dkwmonza.de
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Franki pisze:hehe kombinuj, ja na razie mam multum innej roboty zanim do silnika zajrzę, a jak wszystko pozałatwiam i może pogoda ciut odpuści to postaram się pochwalić nowym nabytkiem, w prawdzie z innej stajni ale ma wiek i elegancki stan, jest całkiem sprytny, praktyczny i zwinny. Może ktoś zgadnie :P
Kupiłeś trabanta?
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Trochę w tą stronę ale nie do końca... polo fox czyli polówka II 1.3 z 85' w całkiem eleganckim stanie, wiadomo ma swój wiek i nie ma tak żeby się duperela do zrobienia nie znalazła ale nie ma też dużo roboty, był garażowany i konserwowany ogólnie jest kilka niewielkich zaprawek do zrobienia, doregulowanie gaźnika choć odpala ładnie tylko chyba trochę za dużo chlipie, dmuchawa nawiewu się zaciera to też muszę zrobić, szczególnie na warunki zimowe. Dla pewności na wiosnę zrobię konserwację no i polerka, bo chyba nigdy nie był specjalnie woskowany a jest bardziej zakurzony od stania w garażu. Jak zrobię fotki to podrzucę, póki co jeszcze muszę przerejestrować i ubezpieczyć bo do końca roku jest poprzednie i jest wypowiedziane.
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

Rób zdjęcia i wkładaj jakąś fajną felgę :ok3
Obrazy samochodów na zamówienie.
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Póki co to polówka w zasadzie jest do jazdy ale prawdopodobnie pojadę nią jeszcze tylko na sylwestra, a potem do wiosny w garaż wstawię, bo wolałbym najpierw porobić wszystkie duperele, dodatkowo przydałoby się sprawić zimówki bo jest na jakichś uniwersalnych, to chyba gorsze jak letnie bo przyczepność jest siłą woli nawet nie idzie przy hamowaniu wyczuć kiedy koła już stoją a kiedy jeszcze jako tako się toczą,poza tym troszkę za dużo pali, więc póki gaźnika nie usprawnię na tip top to trochę kasy szkoda. Na wiosnę pierwsze co się zajmę to polówką bo to niewielkie koszty będą i czasu niedużo potrzeba, potem heja dalej z remontem syreny chociaż nie wiem czy się uda do jesieni wyjechać bo miałem spore opóźnienia w pracach no i zanim zawieszenia i hamulców nie dopracuje do końca to nie ma co blacharki modzić, a potem jeszcze zostaje zabawa w elektryka i tapicera :P a narzuciłem sobie dość sporo do zrobienia... będzie trochę przeróbek ale myślę że zostaną pozytywnie przyjęte ;) oryginały fabryczne stoją wszak w muzeum, a oryginały jeżdżące mają spełniać upodobania właściciela.
BTW co do felg w polo to raczej zostanie na razie na oryginalnych tylko je może pomaluję na jakiś a'la chrom czy coś tędy, póki co są kołpaczki i też źle nie wygląda
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

bo u tych helmutów to juz wszystko bylo nawet to o czym sie teraz pomysli :majk

polaczyc bloki to juz prawie pikus, ale kto zrobi od nowa wal, i skrzynie korbowa zeby to sie jakos smarowalo ;-))


co do v6 z mazdy to bez jaj nawet 1.8 szalu nie robi, 2.5klze juz zbiera sie fajnie :))))
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Poczwar
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2010-10-01, 15:57
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Poczwar »

Mi się kiedyś marzyło, żeby zrobić taką składankę Alfa 147 GTA + Syrena, ale już chyba z tego wyrosłem :D
Choć takie piękne 3.2 V6 z Alfy ładnie by wyglądało pod maską Syreny :)
Politechnika - I czujesz, że żyjesz... ;)

Mietek Team - www.mietekteam.com :D
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

jesli juz rozmawiamy o marzeniach to mi si emarzy taka syrena na wypasie z drewnoskorzanym wykonczeniem i silnikiem 5.5 turbo. napedzana na tylne kola..;) ech.. zrobie sobie kiedys taka.. - ale niebede psol zadnej - bo i tak cza od podstaw bodowac wiec ...
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Heh jak o marzenia chodzi to mnie się marzy replika Syreny Sport, można by tam nawet włożyć jakiś fajny silnik ze współczesnego motoru, bo o ile wykonanie nadwozia itd. to jeszcze jakoś widzę to budowy silnika jak oryginalny prototyp to nie ma co mówić bez wyspecjalizowanego warsztatu albo naprawdę grubego portfela albo wręcz wypchanego tapczana :P poza tym to by był na prawdę SPORT :P Można by się oprzeć na ramie od syrenki a nadwodzie zrobić aluminiowo laminatowe i z pewnością masą byłoby zbliżone do takowego ścigacza, a silników od tego na szrocie się wychaczy od groma zapewne :P Może i ja sobie takową kiedyś zbuduję :)
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no wlasnie, teraz zrobic nadwozie do kitcara to pikus! moglby sie ktos za to wziac an ie ciagle slyszmy ze robie robie ..ale przez 1 miesiac a potem cisza, silnik nie moglby byc mocno rozbudowany bo linia nadwozia przechodzila bardzo nisko, takze albo boxer z jakiegos siubru :devil3 albo wenkiel z rx7 :zdziwko
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
ODPOWIEDZ